VA Home
A.net/VA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Knights Track Classic
May 14th 2016 3712 Chaparral Drivd, Roanoke, Virginia, 24018, United States
Report
Block
2 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
News
Write News
RSS Feed
Folders
2010 - (1 articles)
2011 - (1 articles)
2012 - (1 articles)
2013 - (1 articles)
2014 - (1 articles)
2015 - (1 articles)
2016 - (1 articles)
Featured
0
Misc News
1
All
1
2016 Results - Knights Track Classic
May 10th 2016, 8:58pm
Search
2016 Results - Knights Track Classic
Published by
DyeStat.com
May 10th 2016, 8:58pm
Comments
Knights Track Classic - May 14, 2016
Cave Spring HS
« Filter Results by Team: »
Abingdon
Alleghany
Amherst County
Appomattox County
Auburn
Bassett
Blacksburg
Cave Spring
Christian Heritage
Christiansburg
Eastern Montgomery
Floyd County
Franklin County
George Washington
Glenvar
Gretna
Heritage (Lynchburg)
Hidden Valley
James River (Buchanan)
Jefferson Forest
Lebanon
Lord Botetourt
Magna Vista
Nelson County
Northside
Patrick County
Pulaski County
Radford
Roanoke Catholic
Rural Retreat
Salem
Staunton River
Timberlake Christian
Virginia
William Byrd
William Fleming
Men:
100 Meters
|
200 Meters
|
400 Meters
|
800 Meters
|
1600 Meters
|
3200 Meters
|
110h
|
300h
|
4x100
|
4x400
|
4x800
|
DMR 1200-400-800-1600m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Women:
100 Meters
|
200 Meters
|
400 Meters
|
800 Meters
|
1600 Meters
|
3200 Meters
|
100h
|
300h
|
4x100
|
4x400
|
4x800
|
DMR 1200-400-800-1600m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Team Scores
Mens 100 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pearson, Josh
12
Bassett
11.07
nwi
1
10
2
Griffin, Jamil
12
George Washingto
11.22
nwi
1
8
3
Forest, Kuashawn
11
George Washingto
11.34
nwi
1
6
4
Hairston, Jacqez
12
Magna Vista
11.46
nwi
1
4
5
Dillard, Devyn
11
Magna Vista
11.59
nwi
6
2
6
Hairston, Jaylen
10
Cave Spring
11.62
nwi
1
1
7
Conn, Kalin
12
Northside
11.63
nwi
1
8
Hall, Princeton
9
Lord Botetourt
11.66
nwi
2
9
Wallace, Jeff
11
Abingdon
11.67
nwi
1
10
Ross, Devontay
9
Bassett
11.69
nwi
4
11
Brown, Dontay
11
Pulaski County
11.72
nwi
2
12
Shultz, Jack
12
James River (Buc
11.79
nwi
1
13
Castleberry, Ransom
11
Blacksburg
11.95
nwi
3
13
Jackson, Ryan
10
Appomattox Count
11.95
nwi
2
15
Herrington, Chris
9
Glenvar
11.98
nwi
5
16
Clayborne, Donte'
12
Salem
12.02
nwi
3
17
Iferrica, Timothy
9
Cave Spring
12.03
nwi
2
18
Rainey, Nick
10
Jefferson Forest
12.05
nwi
4
19
Hight, Chris
9
Christiansburg
12.06
nwi
2
19
Ford, Cameron
11
Eastern Montgome
12.06
nwi
4
21
Spaar, Jason
11
William Byrd
12.07
nwi
3
22
Vaughn, Tyler
12
Pulaski County
12.09
nwi
2
23
Coffey, Thomas
9
Blacksburg
12.11
nwi
3
24
Nesbeth, Hunter
11
Staunton River
12.14
nwi
3
25
Hurt, Tacalyen
10
Jefferson Forest
12.15
nwi
4
26
Fleenor, Jordan
12
Auburn
12.19
nwi
2
27
Kelso, Deandre
12
Appomattox Count
12.21
nwi
2
28
Collins, Marcellus
11
Staunton River
12.27
nwi
4
29
Asten, John
10
William Byrd
12.31
nwi
3
30
Tobin, John
10
Jefferson Forest
12.34
nwi
5
31
Jacobsen, Vova
-
Cave Spring
12.40
nwi
3
32
Walters, Mitchell
12
Christiansburg
12.46
nwi
5
33
Abston, Treyvon
10
Staunton River
12.48
nwi
4
33
Hester, Ian
9
James River (Buc
12.48
nwi
5
35
Pearson, Christopher
9
Bassett
12.52
nwi
3
36
Bayer, Jacob
9
Franklin County
12.57
nwi
4
37
Ellis-Rose, Devont
10
Nelson County
12.60
nwi
4
38
Lee, Anthony
12
Nelson County
12.73
nwi
7
39
Bragg, Ryan
-
Hidden Valley
12.98
nwi
7
40
McHenry, Chris
11
Alleghany
12.99
nwi
5
41
Giles, Justin
12
Nelson County
13.00
nwi
6
42
Londrigan, Christi
-
Eastern Montgome
13.03
nwi
5
43
Farmer, Andrew
-
Hidden Valley
13.21
nwi
5
44
Moran, Brian
9
Bassett
13.39
nwi
6
45
Winkler, Joel
11
Abingdon
13.42
nwi
5
46
Dehaven, Sean
10
James River (Buc
13.57
nwi
7
47
Snyder, Jacob
11
Hidden Valley
13.71
nwi
6
48
Sherman, Malcolm
9
Northside
13.73
nwi
6
49
Canfield, Evan
10
Timberlake Chris
13.77
nwi
7
50
Barklow, Devin
9
William Byrd
14.52
nwi
6
--
Martin, Noah
11
Auburn
SCR
nwi
0
--
Thomas, Hunter
11
Pulaski County
SCR
nwi
0
--
Richardson, Evan
9
Floyd County
DNS
nwi
6
--
Dean-Sauters, Caden
9
Floyd County
SCR
nwi
0
--
Smith, Ashton
10
Franklin County
SCR
nwi
0
--
Fletcher, Noah
12
Lord Botetourt
SCR
nwi
0
--
Easley, Xavier
11
Franklin County
SCR
nwi
0
--
Christian, Cole
12
Christiansburg
SCR
nwi
0
--
Brockman, Will
11
Auburn
SCR
nwi
0
--
Henderson, Shurka
12
Appomattox Count
SCR
nwi
0
--
Hall, Tanner
-
Lord Botetourt
SCR
nwi
0
--
Blake, Jabari
9
Northside
SCR
nwi
0
--
Rupert, Kendel
10
Magna Vista
SCR
nwi
0
Mens 200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pearson, Josh
12
Bassett
22.46
nwi
1
10
2
King, Ashton
12
Christiansburg
22.88
nwi
1
8
3
McCroskey, Killian
10
Glenvar
22.97
nwi
1
6
4
Kelso, Delonta
11
Appomattox Count
23.53
nwi
1
4
5
Hairston, Jaylen
10
Cave Spring
23.86
nwi
2
2
6
Dillard, Devyn
11
Magna Vista
23.95
nwi
7
1
7
Brown, Caleb
11
Alleghany
24.05
nwi
3
8
Jenkins, Hulon
10
Blacksburg
24.10
nwi
1
9
Ross, Devontay
9
Bassett
24.30
nwi
2
10
Agee, Jarrett
10
Floyd County
24.67
nwi
3
11
Haywood, Josh
11
Nelson County
24.68
nwi
1
12
Vaughn, Tyler
12
Pulaski County
24.72
nwi
5
13
Talford, Justin
8
Northside
24.76
nwi
2
14
Orrock, Brian
12
Nelson County
24.86
nwi
2
15
Jacobsen, Vova
-
Cave Spring
24.90
nwi
3
16
Tobin, John
10
Jefferson Forest
24.94
nwi
5
17
Pearson, Christopher
9
Bassett
24.99
nwi
3
17
Fleenor, Jordan
12
Auburn
24.99
nwi
2
19
Collins, Marcellus
11
Staunton River
25.13
nwi
4
19
Rainey, Nick
10
Jefferson Forest
25.13
nwi
5
21
Hurt, Tacalyen
10
Jefferson Forest
25.30
nwi
4
22
Clanton, Tahj
10
Magna Vista
25.31
nwi
4
23
Chestnut, Cameron
10
Auburn
25.49
nwi
5
24
Taylor, Adrian
11
Lord Botetourt
25.54
nwi
4
25
Abston, Treyvon
10
Staunton River
25.56
nwi
3
26
Webb, Kivante
10
William Byrd
25.76
nwi
5
27
Vaughan, Cameron
11
Nelson County
26.00
nwi
6
28
Thomas, Hunter
11
Pulaski County
26.02
nwi
3
29
Cornett, Greyson
9
William Byrd
26.06
nwi
4
30
Patel, Reegal
10
Christiansburg
26.29
nwi
6
31
Ashley, Ashton
10
William Byrd
26.42
nwi
6
32
Johns, Adam
10
Lord Botetourt
26.50
nwi
8
33
McHenry, Chris
11
Alleghany
27.00
nwi
6
34
Farmer, Andrew
-
Hidden Valley
27.10
nwi
6
35
Yopp, Allen
11
Franklin County
27.22
nwi
4
36
Taylor, Justin
9
Christiansburg
27.54
nwi
7
37
Moran, Brian
9
Bassett
27.93
nwi
7
38
Winkler, Joel
11
Abingdon
27.95
nwi
5
39
Lofaro, Vincent
11
Staunton River
28.12
nwi
7
40
Dehaven, Sean
10
James River (Buc
28.25
nwi
8
41
Robinson, Philip
12
Christian Herita
28.62
nwi
6
42
Novak, Jacob
9
Christian Herita
28.83
nwi
8
43
Hodges, Isaiah
11
Christian Herita
32.21
nwi
7
44
Conn, Kalin
12
Northside
1:05.52
nwi
2
--
Hodges, Brandon
10
Magna Vista
SCR
nwi
0
--
Hall, Princeton
9
Lord Botetourt
SCR
nwi
0
--
Packard, Jack
11
Blacksburg
SCR
nwi
0
--
Wallace, Jeff
11
Abingdon
SCR
nwi
0
--
Blake, Jabari
9
Northside
SCR
nwi
0
--
Light, Justin
12
Auburn
SCR
nwi
0
--
Smith, Ashton
10
Franklin County
SCR
nwi
0
--
Gilbert-Tanner, Arlo
9
Floyd County
SCR
nwi
0
--
Lawson, Isaac
10
Abingdon
SCR
nwi
0
--
Conner, Hank
11
Glenvar
SCR
nwi
0
--
Harden, Joshua
9
Abingdon
SCR
nwi
0
--
Easley, Xavier
11
Franklin County
SCR
nwi
0
--
Carico, Michael
-
Hidden Valley
SCR
nwi
0
--
Bragg, Ryan
-
Hidden Valley
SCR
nwi
0
--
Iferrica, Timothy
9
Cave Spring
SCR
nwi
0
--
White, Jason
11
Cave Spring
SCR
nwi
0
--
Canfield, Evan
10
Timberlake Chris
SCR
nwi
0
--
Perkins, Xavondre
12
Appomattox Count
SCR
nwi
0
--
Douglass, Julian
11
Heritage (Lynchb
SCR
nwi
0
--
Shultz, Jack
12
James River (Buc
SCR
nwi
0
--
Castleberry, Ransom
11
Blacksburg
SCR
nwi
0
Mens 400 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McCroskey, Killian
10
Glenvar
49.70
1
10
2
Taylor, Justin
11
Bassett
50.19
1
8
3
Wallace, Jeff
11
Abingdon
52.77
1
6
4
Justice, Brandon
10
Auburn
53.09
2
4
5
Smith, Christian
11
William Byrd
53.30
9
2
6
Crigger, Colin
10
Rural Retreat
53.38
2
1
7
Orrock, Brian
12
Nelson County
53.65
2
8
Eldridge, Nathan
10
Pulaski County
54.12
2
9
Feggeler, Matthew
12
Christiansburg
54.17
2
10
Watty, Alex
9
Christiansburg
54.28
2
11
Blevins, RJ
10
Pulaski County
54.78
3
12
Haywood, Josh
11
Nelson County
55.19
1
13
Talford, Justin
8
Northside
55.36
5
14
Jackson, Ryan
10
Appomattox Count
55.61
3
15
DeHart, Tanner
12
Auburn
55.62
9
16
Brown, Caleb
11
Alleghany
55.63
1
17
Light, Justin
12
Auburn
55.74
9
18
Sutherland, Matthew
12
Hidden Valley
56.16
3
19
Pauley, Tommy
10
Patrick County
56.33
4
20
Dews, Devin
12
Appomattox Count
56.34
4
21
Sheppard, Logan
10
Jefferson Forest
56.52
3
22
Palmaro, Dakota
10
Cave Spring
56.61
3
23
Kelley, Jacob
11
Christiansburg
56.84
5
24
Moore, Ryan
11
William Byrd
56.89
3
25
Lynch, Conner
11
William Byrd
57.11
4
26
Yopp, Allen
11
Franklin County
57.64
5
27
Ford, Cameron
11
Eastern Montgome
57.99
5
28
Neukirch, Cooper
10
Floyd County
58.59
5
29
Tuck, Davis
10
Staunton River
59.17
6
30
Sharpe, Andrew
9
Hidden Valley
59.70
6
31
Smith, Noah
9
Lord Botetourt
59.75
4
32
Epp, Matthew
9
Franklin County
1:00.45
8
33
Lawson, Isaac
10
Abingdon
1:00.85
6
34
Vaughan, Cameron
11
Nelson County
1:00.95
5
35
Walker, Evan
11
Cave Spring
1:01.12
4
36
McHenry, Chris
11
Alleghany
1:01.19
7
37
Scott, Ezra
9
Northside
1:01.44
7
38
Tucker, Wyatt
11
Alleghany
1:01.85
8
39
Patterson, Jalen
10
Franklin County
1:03.36
8
40
Simmons, Dyrone
10
Alleghany
1:03.65
7
41
Lofaro, Vincent
11
Staunton River
1:04.02
8
42
Cheatwood, Devin
10
James River (Buc
1:04.45
6
43
Bowden, Matthew
9
Christian Herita
1:05.16
7
44
Novak, Jacob
9
Christian Herita
1:05.58
8
45
Carter, Jesse
-
James River (Buc
1:07.63
7
46
Lacoste, Xavier
9
Northside
1:10.54
6
47
Wray, Joseph Keishawn
9
Bassett
1:12.62
8
48
Thorum, Keaton
9
Hidden Valley
1:19.10
7
--
Hodges, Travis
10
William Byrd
DNS
6
--
Kisamore, Jacob
9
Patrick County
SCR
0
--
Gobble, Matt
10
Abingdon
SCR
0
--
White, Jason
11
Cave Spring
SCR
0
--
Gil, Nelson
12
Lord Botetourt
SCR
0
--
Poole, Kyle
12
Blacksburg
SCR
0
--
Hodges, Isaiah
11
Christian Herita
SCR
0
--
Edwards, Harvey
9
Patrick County
SCR
0
--
Hairston, Blake
12
Floyd County
SCR
0
--
Harden, Joshua
9
Abingdon
SCR
0
--
Hays, Michael
10
James River (Buc
SCR
0
--
Perkins, Xavondre
12
Appomattox Count
SCR
0
--
Canfield, Evan
10
Timberlake Chris
SCR
0
--
Perkins, Ja'Quan
11
Magna Vista
SCR
0
--
Johns, Adam
10
Lord Botetourt
SCR
0
--
Kim, David
12
Blacksburg
SCR
0
--
Kearns, Nathan
10
Staunton River
SCR
0
--
Conner, Hank
11
Glenvar
DNS
1
--
Clanton, Tahj
10
Magna Vista
SCR
0
--
Perrego, Jordan
12
Floyd County
DNS
4
Mens 800 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edwards, Ethan
11
Blacksburg
2:01.52
1
10
2
Milauskas, Daniel
12
Blacksburg
2:01.72
1
8
3
Jackson, Fox
11
Appomattox Count
2:02.43
1
6
4
Roe, Mason
11
Abingdon
2:02.77
1
4
5
Hallinan, Caleb
11
Auburn
2:03.26
1
2
6
Gilbert, Ethan
12
Patrick County
2:04.41
1
1
7
Mollica, Hunter
12
Cave Spring
2:04.77
1
8
Wright, Thomas
12
Alleghany
2:06.07
1
9
Fowler, William
10
James River (Buc
2:06.08
2
10
Cisneros, Juan
11
Patrick County
2:06.22
2
11
Nathella, Siddharth
10
Blacksburg
2:06.61
1
12
Clary, Khal
12
Cave Spring
2:08.32
2
13
Eaton, Alex
12
Glenvar
2:08.86
1
14
Watty, Alex
9
Christiansburg
2:09.25
2
15
Smith, Ryan
10
Pulaski County
2:09.56
2
16
Hayes, Connor
10
Lord Botetourt
2:10.54
2
16
Epperly, Brayden
10
Staunton River
2:10.54
3
18
Greer, Cooper
11
Abingdon
2:11.47
3
19
King, Shaun
9
Pulaski County
2:12.16
3
20
Haag, Brandon
10
Jefferson Forest
2:12.25
2
21
Bell, Landon
11
Christiansburg
2:14.01
3
22
Romo, Richie
10
Auburn
2:14.32
2
23
Milauskas, John
12
Blacksburg
2:14.96
2
24
Montgomery, Zach
10
Patrick County
2:14.98
3
25
Erikson, Luke
10
Franklin County
2:16.11
3
26
Ashley, Ashton
10
William Byrd
2:16.51
2
27
Roberts, Hartley
9
Hidden Valley
2:16.78
3
28
Hoffman, Van
10
Glenvar
2:19.23
3
29
Conner, Mason
9
Christiansburg
2:20.31
3
30
Hodges, Elijah
10
Blacksburg
2:20.91
2
31
Walker, Evan
11
Cave Spring
2:21.85
3
32
Holter, Daniel
9
James River (Buc
2:22.03
4
33
Sutherland, Matthew
12
Hidden Valley
2:22.20
3
34
Powell, Joel
10
Christian Herita
2:24.32
4
35
Robie, Nate
10
Christiansburg
2:24.66
4
36
Lawson, Devin
10
Eastern Montgome
2:28.30
4
37
Oakley, Luke
11
Bassett
2:32.19
4
38
Edwards, Ethan
11
William Byrd
2:34.46
1
39
Messenger, Madison
10
Franklin County
2:36.55
4
40
Fulton, Drew
9
Cave Spring
2:40.52
4
41
Keeling, Vincient
9
Northside
2:40.94
4
42
Day, Curtis
9
Northside
2:44.70
4
43
Skillen, Ethan
11
Christian Herita
2:47.41
4
44
Rutrough, Bailey
10
Christian Herita
2:50.83
4
--
Magri, Sean
10
Hidden Valley
SCR
0
--
James, Ryan
11
William Byrd
SCR
0
--
Albright, Cooper
9
Cave Spring
SCR
0
--
Grider, Timothy
9
Cave Spring
DNS
1
--
Wood, Jacob
12
Nelson County
SCR
0
--
Rice, Mathew
12
Staunton River
SCR
0
--
Seagle, Quint
10
Franklin County
SCR
0
--
Downing, Joshua
10
Radford
SCR
0
--
Ernest, Conner
9
Northside
SCR
0
--
Pulliam, Brandon
10
Timberlake Chris
SCR
0
--
Bell, Jackson
9
Abingdon
SCR
0
--
Jennings, Nicholas
12
Staunton River
SCR
0
--
Holbert, Reid
10
Blacksburg
SCR
0
--
Vinson, Logan
-
James River (Buc
SCR
0
--
Manis, Christopher
12
Appomattox Count
SCR
0
--
Black, Scott
12
Lord Botetourt
SCR
0
--
Taylor, Chris
12
Pulaski County
SCR
0
--
Wade, Dustin
10
Glenvar
SCR
0
Mens 1600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thiessen, Karl
10
Abingdon
4:27.80
1
10
2
Kuchan, Tyler
11
Christiansburg
4:30.92
1
8
3
Teller, Sam
12
Blacksburg
4:35.00
1
6
4
Miller, William
9
James River (Buc
4:38.16
1
4
5
Grider, Timothy
9
Cave Spring
4:38.88
1
2
6
Cisneros, Juan
11
Patrick County
4:38.98
1
1
7
Harris, Nolan
10
Auburn
4:41.93
1
8
Wright, Thomas
12
Alleghany
4:44.37
1
9
Mills, Ethan
9
Christiansburg
4:45.79
1
10
Trundy, Austin
12
Northside
4:46.24
1
11
Lynch, Conner
11
William Byrd
4:46.50
1
12
Fowler, William
10
James River (Buc
4:47.38
1
13
Moore, Ryan
11
William Byrd
4:47.96
1
14
Eaton, Alex
12
Glenvar
4:49.81
2
15
Blevins, Ethan
10
Abingdon
4:50.05
2
16
Erikson, Luke
10
Franklin County
4:50.76
2
17
Stewart, Jacob
11
Cave Spring
4:50.80
1
18
Blanton, James
10
Hidden Valley
4:51.32
2
19
Hayes, Connor
10
Lord Botetourt
4:51.53
1
20
Haag, Brandon
10
Jefferson Forest
4:51.77
2
21
Ashley, Ashton
10
William Byrd
4:54.55
2
22
Coddington, Henry
9
Blacksburg
4:56.18
2
23
Bartlett, Hayes
10
Hidden Valley
4:56.69
2
24
Winesett, Jake
10
Pulaski County
4:57.13
1
25
Smith, Peter
10
Cave Spring
5:00.21
1
26
Greer, Cooper
11
Abingdon
5:02.07
2
27
Staples, Noah
11
Floyd County
5:04.79
2
28
White, Chase
12
Hidden Valley
5:06.24
2
29
Butler, Nathan
10
Lord Botetourt
5:08.90
2
30
Wilson, Tyler
10
Auburn
5:09.08
2
31
Davis, Ian
12
Blacksburg
5:11.27
2
32
Hull, Wyatt
10
Staunton River
5:14.10
2
33
Biedrycki, Jared
10
Patrick County
5:16.07
2
34
Velazquez, Saul
11
Magna Vista
5:18.90
3
35
Sable, Aiden
9
Salem
5:20.10
3
36
Hughes, London
12
Glenvar
5:21.75
2
37
Daniel, Kirill
9
Salem
5:22.62
3
38
Smith, Ethan
12
Franklin County
5:23.58
3
39
Fretwell, Josh
9
Cave Spring
5:25.60
2
40
Dowd, Jacob
9
Floyd County
5:28.88
3
41
Morse, Monroe
10
Patrick County
5:29.53
3
42
Hughes, Tate
9
Jefferson Forest
5:36.53
3
43
Hairston, Elijah
9
Salem
5:37.54
3
44
Ernest, Conner
9
Northside
5:37.58
3
45
Bliss, Justin
10
Jefferson Forest
5:37.70
2
46
Keyes, Tynnon
11
Staunton River
5:39.62
3
47
DiRocco, Shawn
11
Lord Botetourt
5:43.94
3
48
Griffith, Riley
11
Alleghany
5:45.09
2
49
Robinson, Philip
12
Christian Herita
5:49.12
3
50
Day, Curtis
9
Northside
5:54.34
3
51
Pate, David
9
Christian Herita
6:03.59
3
52
Wray, Joseph Keishawn
9
Bassett
6:07.25
3
53
Rutrough, Bailey
10
Christian Herita
6:09.40
3
--
Wilson, Alex
12
Bassett
SCR
0
--
Sutphin, Bryson
12
Floyd County
SCR
0
--
Feggeler, Matthew
12
Christiansburg
SCR
0
--
Wade, Dustin
10
Glenvar
SCR
0
--
Taylor, Chris
12
Pulaski County
DNS
1
--
Hallinan, Caleb
11
Auburn
SCR
0
--
Brown, Caleb
11
Staunton River
SCR
0
--
Plumb, Banner
11
Cave Spring
SCR
0
--
Drennen, Cedric
10
Alleghany
SCR
0
--
Pulliam, Brandon
10
Timberlake Chris
SCR
0
--
Downing, Joshua
10
Radford
SCR
0
--
Wood, Jacob
12
Nelson County
SCR
0
--
Dominy, Trevor
12
Auburn
SCR
0
--
Muller, Caleb
11
Jefferson Forest
SCR
0
Mens 3200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dominy, Trevor
12
Auburn
9:44.31
2
10
2
Easton, John
10
Lebanon
9:50.86
2
8
3
Miller, William
9
James River (Buc
9:54.55
2
6
4
Edwards, Ethan
11
Blacksburg
9:54.61
2
4
5
Lowe, Aaron
12
Christiansburg
10:02.09
2
2
6
Drennen, Cedric
10
Alleghany
10:11.77
2
1
7
Nathella, Siddharth
10
Blacksburg
10:15.72
2
8
Stewart, Jacob
11
Cave Spring
10:21.09
2
9
Coddington, Henry
9
Blacksburg
10:31.77
2
10
Dalglish, Bryton
11
Lord Botetourt
10:34.04
2
11
Lattimer, Barrett
12
Blacksburg
10:37.05
2
12
Smith, Peter
10
Cave Spring
10:40.19
2
13
Jeppson, Yonas
11
Floyd County
10:45.81
2
14
Mollica, Hunter
12
Cave Spring
10:52.41
2
15
Leichner, Nate
9
Christiansburg
10:57.70
2
16
Caldwell, Harry
11
Appomattox Count
11:03.59
2
17
Nall, Sam
10
Pulaski County
11:06.10
2
18
Coffey, Marcus
9
Hidden Valley
11:06.68
1
19
Dayton, Johnathan
12
William Byrd
11:07.91
2
20
Whitlow, Noah
9
Pulaski County
11:10.73
2
21
Morse, Monroe
10
Patrick County
11:19.26
1
22
Guthrie, James
9
Pulaski County
11:26.28
1
23
Phillips, Ben
10
Hidden Valley
11:28.04
1
24
Guthrie, Brendan
11
Pulaski County
11:29.72
2
25
Carter, Hunter
11
Auburn
11:31.65
1
26
Thompson, Jacob
10
Auburn
11:32.12
1
27
Wilson, Tyler
10
Auburn
11:33.73
2
28
Burns, Matthew
9
Christiansburg
11:37.05
1
29
Turney, Cameron
9
Lord Botetourt
11:40.50
1
30
Bliss, Justin
10
Jefferson Forest
11:43.33
1
31
Griffith, Riley
11
Alleghany
11:44.71
1
32
Roller, Andy
10
Hidden Valley
11:46.00
1
33
Daniel, Kirill
9
Salem
11:46.10
1
34
Cassell, Nathan
9
Bassett
11:46.53
1
35
Hughes, Tate
9
Jefferson Forest
11:52.99
1
36
Preece, Noel
10
James River (Buc
11:54.28
1
37
Duncan, Cameron
10
Appomattox Count
12:06.77
1
38
Maloney, Terrance
10
Glenvar
12:19.59
1
39
Hairston, Elijah
9
Salem
12:32.03
1
40
Johnson, Rylan
-
Salem
13:01.02
1
--
Brown, Caleb
11
Staunton River
DNS
1
--
Harris, Tyler
10
Floyd County
DNS
2
--
Smith, Garrett
10
Pulaski County
DNS
1
--
Church, Sage
10
Floyd County
DNS
2
--
Weeks, Branson
10
Auburn
DNS
1
--
Mitchell, Dennis
9
Abingdon
DNS
1
Mens 110m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kelso, Delonta
11
Appomattox Count
15.80
nwi
1
10
2
Brown, Dontay
11
Pulaski County
16.25
nwi
1
8
3
Sims, Sterling
11
Blacksburg
16.31
nwi
1
6
4
Timmerman, Kyle
12
Cave Spring
16.49
nwi
1
4
5
Stanaland, Ryan
10
Blacksburg
16.66
nwi
1
2
6
Seay, Elijah
12
Staunton River
16.73
nwi
2
1
7
West, Trevon
12
William Byrd
16.74
nwi
2
8
Coffey, Thomas
9
Blacksburg
16.88
nwi
1
9
Atkinson, Aaron
12
Glenvar
16.97
nwi
1
10
Selleck, Elijah
11
Northside
17.17
nwi
2
11
Lambert, Zach
12
Franklin County
17.18
nwi
1
12
Burke, Max
11
Lord Botetourt
17.37
nwi
2
13
Flores, Matthew
10
Cave Spring
18.77
nwi
2
14
Moran, Sean
11
Staunton River
19.27
nwi
2
15
Sesler, Joey
9
Cave Spring
20.29
nwi
2
16
Craig, Darien
9
Bassett
20.44
nwi
3
17
Jones, Terrance
12
William Byrd
20.48
nwi
3
18
Bohon, Hunter
9
William Byrd
20.81
nwi
3
19
Greiner, Bradley
-
Hidden Valley
21.03
nwi
3
20
Gray, Levi
10
Pulaski County
21.13
nwi
2
21
Knott, Cody
10
Hidden Valley
21.83
nwi
3
22
Smith, Zach
12
Eastern Montgome
22.09
nwi
3
23
Underwood, Rory
9
Hidden Valley
22.52
nwi
3
--
Miller, Dakota
9
Pulaski County
SCR
nwi
0
--
Crockett, Austin
12
Auburn
SCR
nwi
0
--
Mutshipule, Joshua
10
Salem
SCR
nwi
0
--
Davis, Blake
11
Staunton River
SCR
nwi
0
Mens 300m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Agee, Caleb
12
Floyd County
40.55
1
10
2
Sims, Sterling
11
Blacksburg
41.82
1
8
3
Coffey, Thomas
9
Blacksburg
42.33
1
6
4
Mayo, DeJon
10
Cave Spring
42.66
1
4
5
Stanaland, Ryan
10
Blacksburg
42.75
1
2
6
Mutshipule, Joshua
10
Salem
43.98
2
1
7
Selleck, Elijah
11
Northside
44.50
1
8
Hester, Ian
9
James River (Buc
45.45
2
9
Brooke, Daniel
9
Floyd County
45.53
3
10
Bohon, Hunter
9
William Byrd
45.84
3
11
Flores, Matthew
10
Cave Spring
45.89
2
12
McEnheimer, Tyrel
9
Northside
46.17
3
13
Lambert, Zach
12
Franklin County
46.32
2
14
Seay, Elijah
12
Staunton River
46.84
2
15
Fleshman, Phillip
11
Appomattox Count
47.04
3
16
Boitnett, Nick
11
Pulaski County
47.50
2
17
Jones, Tyree
12
William Byrd
48.70
3
18
Moorman, Tj
9
Glenvar
49.78
5
19
Moran, Sean
11
Staunton River
50.38
4
20
Craig, Darien
9
Bassett
51.79
4
21
Arms, Dylan
9
Pulaski County
51.97
3
22
Smith, Zach
12
Eastern Montgome
52.30
4
23
Morton, Nathan
10
Christiansburg
52.36
5
24
Sesler, Joey
9
Cave Spring
53.97
4
25
Greiner, Bradley
-
Hidden Valley
55.33
5
26
Davis, Blake
11
Staunton River
55.42
4
27
Underwood, Rory
9
Hidden Valley
57.39
5
--
Farris, LeAndre
12
Salem
SCR
0
--
Packard, Jack
11
Blacksburg
SCR
0
--
Thorum, Keaton
9
Hidden Valley
DNS
4
--
Leonard, Jack
10
Glenvar
SCR
0
--
Crockett, Austin
12
Auburn
SCR
0
--
Neeble, Cooper
9
Christiansburg
SCR
0
--
Miller, Dakota
9
Pulaski County
SCR
0
--
Eddleton, James
-
Christiansburg
SCR
0
Mens 4x100 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
George Washingto
42.38
1
10
2
Relay Team
Appomattox Count
44.25
1
8
3
Relay Team
Jefferson Forest
44.52
1
6
4
Relay Team
Magna Vista
45.10
2
4
5
Relay Team
Christiansburg
45.19
1
2
6
Relay Team
Lord Botetourt
45.30
2
1
7
Relay Team
Blacksburg
45.85
1
8
Relay Team
Bassett
45.87
2
9
Relay Team
Northside
46.60
3
10
Relay Team
Staunton River
47.06
2
11
Relay Team
William Byrd
47.11
2
12
Relay Team
James River (Buc
49.18
3
--
Relay Team
Glenvar
SCR
0
--
Relay Team
Pulaski County
SCR
0
--
Relay Team
Cave Spring
DNF
1
3
--
Relay Team
Auburn
DNS
3
--
Relay Team
Franklin County
SCR
0
--
Relay Team
Heritage (Lynchb
SCR
0
--
Relay Team
Abingdon
SCR
0
Mens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
George Washingto
3:29.96
1
10
2
Relay Team
Cave Spring
3:34.52
1
8
3
Relay Team
Staunton River
3:37.12
1
6
4
Relay Team
Pulaski County
3:44.21
1
4
5
Relay Team
Auburn
3:47.31
2
2
6
Relay Team
Floyd County
3:49.34
1
1
7
Relay Team
Magna Vista
3:54.67
2
8
Relay Team
Blacksburg
3:56.33
1
9
Relay Team
James River (Buc
4:15.41
2
--
Relay Team
Appomattox Count
SCR
0
--
Relay Team
Glenvar
SCR
0
--
Relay Team
Lord Botetourt
SCR
0
--
Relay Team
Abingdon
SCR
0
Mens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Christiansburg
8:27.71
0
10
2
Relay Team
Patrick County
8:59.27
0
8
3
Relay Team
Blacksburg
9:08.42
0
6
4
Relay Team
Staunton River
9:13.03
0
4
5
Relay Team
James River (Buc
9:31.33
0
2
6
Relay Team
Cave Spring
9:57.15
0
1
7
Relay Team
Christian Herita
10:37.37
0
8
Relay Team
Lord Botetourt
10:51.09
0
--
Relay Team
Franklin County
DNS
0
--
Relay Team
Bassett
DNS
0
--
Relay Team
Pulaski County
DNS
0
Mens DMR 1200-400-800-1600m Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Abingdon
11:13.31
0
10
2
Relay Team
Blacksburg
11:54.97
0
8
3
Relay Team
Christiansburg
12:25.17
0
6
4
Relay Team
Bassett
14:09.77
0
4
--
Relay Team
William Byrd
DNS
0
--
Relay Team
Glenvar
SCR
0
--
Relay Team
Auburn
SCR
0
Mens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Albert, Michael
12
James River (Buc
54-01.75
(508.00m)
0
10
2
Bishop, Caleb
11
Pulaski County
50-02.50
(508.00m)
0
8
3
Martin, Evan
-
Alleghany
45-05.75
(508.00m)
0
6
4
Betts, Chris
11
Blacksburg
44-06.00
(508.00m)
0
4
5
Tucker, Zach
10
Alleghany
42-11.50
(508.00m)
0
2
6
Cheatwood, Darius
10
James River (Buc
40-03.00
(508.00m)
0
1
7
Croft, Christian
12
Eastern Montgome
40-02.50
(508.00m)
0
8
Wright, Donta
11
James River (Buc
39-06.75
(508.00m)
0
9
Ross, Rodd
10
Magna Vista
39-04.25
(508.00m)
0
10
Kirtley, Sam
10
Staunton River
39-00.50
(508.00m)
0
11
Franklin, Noah
12
Christiansburg
38-10.75
(508.00m)
0
12
Gathers, Dj
10
Pulaski County
38-05.50
(508.00m)
0
13
Whitt, Dillon
9
Radford
38-01.00
(508.00m)
0
14
Ghosh, Solomon
10
Blacksburg
37-11.50
(508.00m)
0
14
Rodriguez, Abe
10
Jefferson Forest
37-11.50
(508.00m)
0
16
Thomason, Trent
10
Staunton River
37-09.75
(508.00m)
0
17
Fields, Brody
10
Pulaski County
37-09.50
(508.00m)
0
17
Burton, Reid
9
Salem
37-09.50
(508.00m)
0
19
Pile, Ben
12
Abingdon
36-11.00
(508.00m)
0
20
Wright, Xavier
9
Christiansburg
36-07.50
(508.00m)
0
21
Rush, Joshua
9
Hidden Valley
35-05.00
(508.00m)
0
22
Wood, Josh
10
Hidden Valley
34-02.00
(508.00m)
0
23
Fleenor, Jordan
12
Auburn
33-09.75
(508.00m)
0
24
Conner, Cole
11
Franklin County
33-08.00
(508.00m)
0
25
Montgomery, Nathaniel
10
Patrick County
32-06.50
(508.00m)
0
26
Greene, Hamareon
10
Northside
32-04.50
(508.00m)
0
27
Deragovich, Wyatt
-
Hidden Valley
32-04.00
(508.00m)
0
28
Craig, Darien
9
Bassett
31-09.00
(508.00m)
0
29
Lee, Jordan
9
Appomattox Count
30-09.50
(508.00m)
0
30
Padgett, Mac
9
Christiansburg
30-01.50
(508.00m)
0
31
Cooper, Ian
-
Northside
29-11.50
(508.00m)
0
32
Webb, Kivante
10
William Byrd
29-11.00
(508.00m)
0
33
Little, Zach
10
William Byrd
25-10.00
(508.00m)
0
34
Stovall, Rasharde
9
William Byrd
23-10.50
(508.00m)
0
35
Glenn, Richard
9
Patrick County
22-06.50
(508.00m)
0
36
Brown, Dexter
9
Patrick County
21-11.50
(508.00m)
0
--
Linkous, Tanner
11
Blacksburg
DNS
(--)
0
--
Winters, Mitch
10
Glenvar
DNS
(--)
0
--
Watson, R
10
Nelson County
DNS
(--)
0
--
Esarey, Patrick
11
Staunton River
DNS
(--)
0
--
Smith, Jake
11
Cave Spring
DNS
(--)
0
--
Nobles, Nathan
12
Glenvar
DNS
(--)
0
--
Spencer, Austin
12
Magna Vista
DNS
(--)
0
--
Robertson, Jonathan
11
Appomattox Count
DNS
(--)
0
--
Saville, Josh
-
Alleghany
DNS
(--)
0
--
Robertson, Deandre
11
Appomattox Count
DNS
(--)
0
--
Bess, Spencer
11
Northside
DNS
(--)
0
--
Fithian, Adam
10
Auburn
DNS
(--)
0
--
Turner, John
11
Lord Botetourt
DNS
(--)
0
--
Gump, Connor
11
Franklin County
DNS
(--)
0
--
Brown, Alex
11
Cave Spring
DNS
(--)
0
--
Mundy, Thomas
10
Salem
DNS
(--)
0
--
Webb, Cole
10
Floyd County
DNS
(--)
0
--
Weitzenfeld, Nick
-
Cave Spring
DNS
(--)
0
--
Naff, Taylor
12
Auburn
DNS
(--)
0
--
Preston, Terrell
11
Franklin County
DNS
(--)
0
--
Arthur, Jeremy
12
Nelson County
DNS
(--)
0
--
Cox, Nathan
10
Radford
DNS
(--)
0
--
Robertson, Adam
10
Lord Botetourt
DNS
(--)
0
--
Fannon, Justin
12
Abingdon
DNS
(--)
0
--
Philpot, Herbert
11
Magna Vista
DNS
(--)
0
--
Deck, Zack
12
Glenvar
DNS
(--)
0
Mens Discus Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Albert, Michael
12
James River (Buc
163-00
(508.00m)
0
10
2
Whitt, Justin
12
Radford
142-08
(508.00m)
0
8
3
Blake, Jabari
9
Northside
136-04
(508.00m)
0
6
4
Spencer, Shane
12
Patrick County
132-00
(508.00m)
0
4
5
Martin, Evan
-
Alleghany
125-01
(508.00m)
0
2
6
Croft, Christian
12
Eastern Montgome
117-10
(508.00m)
0
1
7
Deck, Zack
12
Glenvar
113-02
(508.00m)
0
8
Fletcher, Noah
12
Lord Botetourt
109-03
(508.00m)
0
9
Kirtley, Sam
10
Staunton River
108-05
(508.00m)
0
10
Franklin, Noah
12
Christiansburg
107-07
(508.00m)
0
11
Weitzenfeld, Nick
-
Cave Spring
107-02
(508.00m)
0
12
Esarey, Patrick
11
Staunton River
105-07
(508.00m)
0
13
Fields, Brody
10
Pulaski County
105-00
(508.00m)
0
14
Wallace, Jaylan
10
William Fleming
104-01
(508.00m)
0
15
Shultz, Jack
12
James River (Buc
101-05
(508.00m)
0
16
Walters, Mitchell
12
Christiansburg
101-03
(508.00m)
0
17
Montgomery, Nathaniel
10
Patrick County
101-00
(508.00m)
0
18
Wright, Xavier
9
Christiansburg
99-05
(508.00m)
0
19
Cruz-Lemus, Adrian
-
Salem
99-03
(508.00m)
0
20
Whitt, Dillon
9
Radford
98-06
(508.00m)
0
21
Thomas, Andrew
9
Staunton River
96-06
(508.00m)
0
22
Ross, Chris
10
Magna Vista
96-03
(508.00m)
0
23
Dove, Gabe
12
Radford
95-09
(508.00m)
0
24
Burton, Reid
9
Salem
94-04
(508.00m)
0
25
Persinger, Daniel
11
Alleghany
93-07
(508.00m)
0
26
Brown, Trevor
10
Eastern Montgome
89-01
(508.00m)
0
27
Glenn, Richard
9
Patrick County
88-05
(508.00m)
0
28
Chattin, Sam
11
Franklin County
88-03
(508.00m)
0
29
Linkous, Tanner
11
Blacksburg
86-00
(508.00m)
0
30
Wood, Josh
10
Hidden Valley
85-04
(508.00m)
0
31
Snider, Robbie
-
Christiansburg
83-09
(508.00m)
0
31
Fithian, Adam
10
Auburn
83-09
(508.00m)
0
33
Tucker, Zach
10
Alleghany
82-07
(508.00m)
0
34
Bess, Spencer
11
Northside
80-10
(508.00m)
0
35
Haroules, Tommy
9
Cave Spring
78-09
(508.00m)
0
36
Maloney, Patrick
12
Glenvar
77-01
(508.00m)
0
37
Preston, Terrell
11
Franklin County
77-00
(508.00m)
0
38
Bridgerr, Kole
11
Hidden Valley
74-09
(508.00m)
0
39
Clark, Christopher
10
Appomattox Count
73-06
(508.00m)
0
40
Butler, Matt
10
William Byrd
73-02
(508.00m)
0
41
Haskins, Tywan
10
Appomattox Count
66-02
(508.00m)
0
42
Moona, Ashim
10
Hidden Valley
65-05
(508.00m)
0
43
Webb, Kivante
10
William Byrd
62-01
(508.00m)
0
44
Livingstone, Cullen
10
William Byrd
57-00
(508.00m)
0
--
Hodges, Travis
10
William Byrd
DNS
(--)
0
--
Bishop, Caleb
11
Pulaski County
ND
(--)
0
--
Watson, R
10
Nelson County
DNS
(--)
0
--
Smith, Jake
11
Cave Spring
DNS
(--)
0
--
Perkins, Austin
11
Magna Vista
DNS
(--)
0
--
Bolden, Gavano
9
Northside
DNS
(--)
0
--
Betts, Chris
11
Blacksburg
DNS
(--)
0
--
Turner, John
11
Lord Botetourt
DNS
(--)
0
--
Ghosh, Solomon
10
Blacksburg
ND
(--)
0
--
Cox, Nathan
10
Radford
DNS
(--)
0
--
Naff, Taylor
12
Auburn
DNS
(--)
0
--
Arthur, Jeremy
12
Nelson County
DNS
(--)
0
--
Gathers, Dj
10
Pulaski County
ND
(--)
0
--
Hoffman, Daniel
10
Franklin County
DNS
(--)
0
--
Wright, Donta
11
James River (Buc
ND
(--)
0
--
Fannon, Justin
12
Abingdon
DNS
(--)
0
--
Mundy, Thomas
10
Salem
ND
(--)
0
--
Philpot, Herbert
11
Magna Vista
DNS
(--)
0
--
Pile, Ben
12
Abingdon
ND
(--)
0
--
Gross, Andrew
11
Lord Botetourt
ND
(--)
0
--
Chapman, Adam
10
Auburn
DNS
(--)
0
--
Lester, Micah
9
Blacksburg
SCR
(--)
0
Mens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Timmerman, Kyle
12
Cave Spring
6-00.00
(508.00m)
0
10
2
Jackson, Ryan
10
Appomattox Count
6-00.00
(508.00m)
0
8
3
Mayo, DeJon
10
Cave Spring
5-10.00
(508.00m)
0
6
4
Lee, Anthony
12
Nelson County
5-10.00
(508.00m)
0
4
5
Adamson, Emmanuel
11
Jefferson Forest
5-10.00
(508.00m)
0
2
6
Taylor, Justin
11
Bassett
5-08.00
(508.00m)
0
0.5
6
McKinney, Dylan
11
Bassett
5-08.00
(508.00m)
0
0.5
8
Howard, Parker
11
Jefferson Forest
5-08.00
(508.00m)
0
9
Ford, Cameron
11
Eastern Montgome
5-08.00
(508.00m)
0
10
Jenkins, Hulon
10
Blacksburg
5-06.00
(508.00m)
0
11
Simmons, Dyrone
10
Alleghany
5-06.00
(508.00m)
0
11
Conner, Hank
11
Glenvar
5-06.00
(508.00m)
0
13
Burke, Max
11
Lord Botetourt
5-06.00
(508.00m)
0
13
Delaney, Abdul
9
Christiansburg
5-06.00
(508.00m)
0
--
Shockley, Jordan
11
Blacksburg
DNS
(--)
0
--
Jones, Terrance
12
William Byrd
NH
(--)
0
--
Bayer, Jacob
9
Franklin County
NH
(--)
0
--
Arms, Dylan
9
Pulaski County
NH
(--)
0
--
Jones, Tyree
12
William Byrd
NH
(--)
0
--
Basham, Ean
10
Abingdon
DNS
(--)
0
--
Talford, Justin
8
Northside
DNS
(--)
0
--
Kelley, Jacob
11
Christiansburg
NH
(--)
0
--
Giles, Justin
12
Nelson County
NH
(--)
0
--
Niemen, Jared
11
Pulaski County
NH
(--)
0
--
Butler, Nathan
10
Lord Botetourt
NH
(--)
0
--
Hairston, Jaylen
10
Cave Spring
DNS
(--)
0
--
Hall, Tanner
-
Lord Botetourt
DNS
(--)
0
--
Perkins, Xavondre
12
Appomattox Count
DNS
(--)
0
--
Gray, Levi
10
Pulaski County
NH
(--)
0
--
Shultz, Jack
12
James River (Buc
NH
(--)
0
--
Perkins, Austin
11
Magna Vista
NH
(--)
0
--
Anderson, Dakota
-
James River (Buc
DNS
(--)
0
--
Feggeler, Matthew
12
Christiansburg
NH
(--)
0
--
Little, Zach
10
William Byrd
DNS
(--)
0
--
Lin, Andrew
10
Hidden Valley
DNS
(--)
0
Mens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Simpkins, Jared
11
Christiansburg
12-06.00
(508.00m)
0
10
2
Kearns, Zac
12
Staunton River
11-06.00
(508.00m)
0
8
3
Nesbeth, Hunter
11
Staunton River
10-06.00
(508.00m)
0
6
4
Jennings, Nicholas
12
Staunton River
10-00.00
(508.00m)
0
4
5
Skutt, Charlie
9
Blacksburg
9-06.00
(508.00m)
0
2
6
Patterson, Austin
9
Cave Spring
9-06.00
(508.00m)
0
1
10
Altice, Alex
10
William Byrd
9-00.00
(508.00m)
0
7
Chestnut, Cameron
10
Auburn
9-00.00
(508.00m)
0
7
Vincent, Desny
11
Cave Spring
9-00.00
(508.00m)
0
9
Rempfer, Noah
11
Jefferson Forest
9-00.00
(508.00m)
0
11
Brockman, Carter
9
Auburn
8-06.00
(508.00m)
0
12
Smith, Ethan
12
Franklin County
8-06.00
(508.00m)
0
13
Fithian, Adam
10
Auburn
8-00.00
(508.00m)
0
14
Turman, Brandon
10
Auburn
8-00.00
(508.00m)
0
15
Matthews, Lukas
10
Auburn
7-06.00
(508.00m)
0
15
Crockett, Ethan
12
Auburn
7-06.00
(508.00m)
0
15
Crockett, Austin
12
Auburn
7-06.00
(508.00m)
0
--
Mize, Jake
12
Jefferson Forest
NH
(--)
0
--
Carter, Hunter
11
Auburn
NH
(--)
0
--
Tate, Aaron
-
Cave Spring
NH
(--)
0
Mens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hairston, Jaylen
10
Cave Spring
21-00.50
(508.00m)
nwi
0
10
2
Henderson, Shurka
12
Appomattox Count
20-10.25
(508.00m)
nwi
0
8
3
King, Ashton
12
Christiansburg
20-10.00
(508.00m)
nwi
0
6
4
Jackson, Ryan
10
Appomattox Count
20-09.75
(508.00m)
nwi
0
4
5
Castleberry, Ransom
11
Blacksburg
20-09.50
(508.00m)
nwi
0
2
6
Kearns, Zac
12
Staunton River
20-07.00
(508.00m)
nwi
0
1
7
White, Jason
11
Cave Spring
20-06.50
(508.00m)
nwi
0
8
Lewis, Zion
11
Christiansburg
20-04.25
(508.00m)
nwi
0
9
Mayo, DeJon
10
Cave Spring
20-00.75
(508.00m)
nwi
0
10
Wallace, Jeff
11
Abingdon
20-00.00
(508.00m)
nwi
0
11
Brown, Dontay
11
Pulaski County
19-08.50
(508.00m)
nwi
0
12
Atkinson, Aaron
12
Glenvar
19-07.50
(508.00m)
nwi
0
13
Ford, Cameron
11
Eastern Montgome
19-05.50
(508.00m)
nwi
0
14
Lee, Anthony
12
Nelson County
19-03.75
(508.00m)
nwi
0
15
Boitnett, Nick
11
Pulaski County
18-10.00
(508.00m)
nwi
0
16
Ross, Devontay
9
Bassett
18-09.00
(508.00m)
nwi
0
17
Miu, Vlad
12
Radford
18-07.25
(508.00m)
nwi
0
18
Collins, Marcellus
11
Staunton River
18-04.00
(508.00m)
nwi
0
19
Cornett, Greyson
9
William Byrd
18-02.25
(508.00m)
nwi
0
20
Yopp, Allen
11
Franklin County
17-11.50
(508.00m)
nwi
0
21
Wright, Thomas
12
Alleghany
17-10.75
(508.00m)
nwi
0
22
Bowling, Zachary
-
Cave Spring
17-09.00
(508.00m)
nwi
0
23
Clark, Devyn
11
Bassett
17-08.25
(508.00m)
nwi
0
24
Altice, Alex
10
William Byrd
17-07.00
(508.00m)
nwi
0
25
Callaham, Robert
9
Appomattox Count
17-06.50
(508.00m)
nwi
0
26
Nesbeth, Hunter
11
Staunton River
17-04.75
(508.00m)
nwi
0
27
Rainey, Nick
10
Jefferson Forest
17-02.75
(508.00m)
nwi
0
28
Matthews, Lukas
10
Auburn
17-02.25
(508.00m)
nwi
0
29
Hairston, Devonte
12
Magna Vista
16-11.00
(508.00m)
nwi
0
30
Ellis-Rose, Devont
10
Nelson County
16-08.25
(508.00m)
nwi
0
31
Bohon, Hunter
9
William Byrd
16-05.50
(508.00m)
nwi
0
32
Canfield, Glenn
-
Blacksburg
16-04.50
(508.00m)
nwi
0
33
Lewis, Zach
9
Christiansburg
16-01.75
(508.00m)
nwi
0
34
Hester, Ian
9
James River (Buc
16-01.50
(508.00m)
nwi
0
35
Cromer, Jacob
9
Lord Botetourt
15-06.00
(508.00m)
nwi
0
36
Parker, Joshua
10
Bassett
15-04.25
(508.00m)
nwi
0
37
Pearson, Christopher
9
Bassett
15-01.50
(508.00m)
nwi
0
38
Turman, Brandon
10
Auburn
13-10.75
(508.00m)
nwi
0
39
Lionberger, Ian
10
Hidden Valley
13-07.25
(508.00m)
nwi
0
40
Knott, Cody
10
Hidden Valley
13-06.75
(508.00m)
nwi
0
--
Agee, Caleb
12
Floyd County
DNS
(--)
nwi
0
--
Thomas, Hunter
11
Pulaski County
DNS
(--)
nwi
0
--
Hodges, Travis
10
William Byrd
DNS
(--)
nwi
0
--
West, Damion
9
Lord Botetourt
ND
(--)
nwi
0
--
Lee, Bryon
9
Christiansburg
SCR
(--)
nwi
0
--
Ross, Chris
10
Magna Vista
DNS
(--)
nwi
0
--
Jenkins, Hulon
10
Blacksburg
DNS
(--)
nwi
0
--
Fletcher, Noah
12
Lord Botetourt
DNS
(--)
nwi
0
--
Perkins, Xavondre
12
Appomattox Count
SCR
(--)
nwi
0
--
Scales, Isaiah
12
Magna Vista
DNS
(--)
nwi
0
--
Phillips, Chase
10
Auburn
DNS
(--)
nwi
0
--
Fowler, William
10
James River (Buc
DNS
(--)
nwi
0
Mens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
White, Jason
11
Cave Spring
42-11.50
(508.00m)
nwi
0
10
2
Atkinson, Aaron
12
Glenvar
42-02.00
(508.00m)
nwi
0
8
3
West, Trevon
12
William Byrd
40-11.25
(508.00m)
nwi
0
6
4
Ford, Cameron
11
Eastern Montgome
40-04.00
(508.00m)
nwi
0
4
5
Lewis, Zion
11
Christiansburg
40-02.50
(508.00m)
nwi
0
2
6
Page, Carmen
11
Magna Vista
39-10.75
(508.00m)
nwi
0
1
7
Agee, Caleb
12
Floyd County
39-06.25
(508.00m)
nwi
0
8
McEnheimer, Tyrel
9
Northside
38-11.75
(508.00m)
nwi
0
9
Jenkins, Hulon
10
Blacksburg
38-11.50
(508.00m)
nwi
0
10
Brown, Dontay
11
Pulaski County
38-07.50
(508.00m)
nwi
0
11
Collins, Marcellus
11
Staunton River
38-07.00
(508.00m)
nwi
0
12
Hairston, Jaylen
10
Cave Spring
38-02.50
(508.00m)
nwi
0
13
Smith, Ryan
10
Pulaski County
37-03.50
(508.00m)
nwi
0
14
Bowling, Zachary
-
Cave Spring
37-02.00
(508.00m)
nwi
0
15
Yopp, Allen
11
Franklin County
36-09.50
(508.00m)
nwi
0
16
Vaughan, Cameron
11
Nelson County
36-05.50
(508.00m)
nwi
0
17
Nesbeth, Hunter
11
Staunton River
35-11.00
(508.00m)
nwi
0
18
Gray, Levi
10
Pulaski County
35-07.50
(508.00m)
nwi
0
19
Bohon, Hunter
9
William Byrd
35-06.75
(508.00m)
nwi
0
20
West, Damion
9
Lord Botetourt
34-05.50
(508.00m)
nwi
0
21
Matthews, Lukas
10
Auburn
32-10.25
(508.00m)
nwi
0
22
Castleberry, Asa
9
Blacksburg
32-08.25
(508.00m)
nwi
0
23
Semones, Adam
-
Christiansburg
32-03.25
(508.00m)
nwi
0
24
Hester, Ian
9
James River (Buc
31-09.00
(508.00m)
nwi
0
25
Gobble, Matt
10
Abingdon
31-08.75
(508.00m)
nwi
0
26
Lacoste, Xavier
9
Northside
29-06.50
(508.00m)
nwi
0
27
Crandall, William
-
Hidden Valley
28-07.50
(508.00m)
nwi
0
28
Turman, Brandon
10
Auburn
28-04.00
(508.00m)
nwi
0
--
Hodges, Travis
10
William Byrd
DNS
(--)
nwi
0
--
Bayer, Jacob
9
Franklin County
DNS
(--)
nwi
0
--
Gilbert-Tanner, Arlo
9
Floyd County
DNS
(--)
nwi
0
--
Phillips, Chase
10
Auburn
DNS
(--)
nwi
0
--
Ellis-Rose, Devont
10
Nelson County
DNS
(--)
nwi
0
--
Taylor, Chris
12
Pulaski County
SCR
(--)
nwi
0
--
Mayo, DeJon
10
Cave Spring
DNS
(--)
nwi
0
--
Peterson, Zach
11
Jefferson Forest
DNS
(--)
nwi
0
--
Fowler, William
10
James River (Buc
DNS
(--)
nwi
0
--
Webb, Cole
10
Floyd County
DNS
(--)
nwi
0
--
Kearns, Zac
12
Staunton River
DNS
(--)
nwi
0
--
Chestnut, Cameron
10
Auburn
DNS
(--)
nwi
0
Womens 100 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Keaton, Aleah
12
Northside
12.56
nwi
1
10
2
Okoronkwo, Oge
10
Christiansburg
12.69
nwi
1
8
3
Huffman, China
10
Salem
13.26
nwi
2
6
4
White, Taylor
12
Cave Spring
13.29
nwi
1
4
5
Ogle, Lauren
11
James River (Buc
13.33
nwi
2
2
6
Sweeney, Destiny
11
Eastern Montgome
13.37
nwi
1
1
7
Gheen, Savannah
10
William Byrd
13.38
nwi
1
8
Triplett, Amber
12
Patrick County
13.39
nwi
1
9
West, Alexis
10
William Byrd
13.60
nwi
1
10
Morgan, Rachelle
9
Appomattox Count
13.63
nwi
2
11
Saunders, Jada
9
Jefferson Forest
13.73
nwi
2
12
Jensen, Gertrud
9
Blacksburg
13.77
nwi
4
13
Chambers, Latisha
12
Alleghany
13.83
nwi
1
14
Tibbs, Samantha
11
Nelson County
13.96
nwi
3
15
Jones, Olivia
12
Franklin County
13.97
nwi
6
16
Boyd, Brianna
9
Auburn
14.04
nwi
3
17
Stone, Abby
9
Auburn
14.06
nwi
7
18
Manns, Shan'tea
9
Bassett
14.09
nwi
3
19
Calloway, Paris
10
Gretna
14.11
nwi
4
20
Dunkenberger, Logan
9
Glenvar
14.12
nwi
2
21
Price, Sarah
11
Jefferson Forest
14.13
nwi
6
22
Kelso, Taylor
12
Northside
14.14
nwi
2
23
Wetzel, Grace
9
Cave Spring
14.16
nwi
3
24
Leftwich, Alyssa
9
Salem
14.18
nwi
3
25
Boerth, Erica
11
Blacksburg
14.20
nwi
3
26
Pedigo, Riley
11
Cave Spring
14.22
nwi
5
27
Crawford, Treshanda
10
Nelson County
14.24
nwi
2
28
Creasey, Taylor
12
Staunton River
14.31
nwi
4
29
Hsiao, Bethany
9
Blacksburg
14.36
nwi
4
30
Mallette, Brittany
12
Glenvar
14.38
nwi
4
31
Cromer, Cassidy
10
Christiansburg
14.45
nwi
5
32
Moore, Penelope
11
Jefferson Forest
14.46
nwi
4
33
Rocha, Jessie
9
James River (Buc
14.50
nwi
3
34
Green, Quintessia
10
Floyd County
14.51
nwi
4
35
Jones, Sophia
10
Franklin County
14.53
nwi
5
36
Morris, Claire
11
Blacksburg
14.54
nwi
5
36
Patterson, India
10
Gretna
14.54
nwi
6
38
McClain, Analissia
10
Gretna
14.55
nwi
4
39
Hinckley, Abby
9
Blacksburg
14.56
nwi
5
40
Walden, Carley
9
Christiansburg
14.61
nwi
7
41
Dillard, Tiasia
10
Bassett
14.71
nwi
5
42
Farris, Halie
11
James River (Buc
14.76
nwi
6
43
Couch, Nakeyah
11
Northside
14.88
nwi
5
44
Smith, Makayla
12
Cave Spring
14.95
nwi
5
45
Awale, Meriya
11
Timberlake Chris
14.96
nwi
6
46
Hale, Tania
9
Floyd County
15.16
nwi
6
47
Givens, Taylor
9
Auburn
15.41
nwi
6
48
Smith, Olivia
11
Hidden Valley
15.59
nwi
7
49
Colbert, Britany
11
Timberlake Chris
16.52
nwi
7
50
Dong, Nora
-
Timberlake Chris
16.88
nwi
7
51
Williams, Rashanda
-
Alleghany
16.94
nwi
7
--
Boone, Grace
9
Pulaski County
SCR
nwi
0
--
Murrell, Kristina
9
Bassett
SCR
nwi
0
--
Sako, Jeanette
10
William Byrd
SCR
nwi
0
--
Smith, Carrie
10
Pulaski County
SCR
nwi
0
--
Shartzer, Abby
9
Hidden Valley
SCR
nwi
0
--
Flood, Anasia
9
Bassett
DNS
nwi
6
--
Pennix, Nydia
9
Appomattox Count
SCR
nwi
0
--
Wyatt, Lindsey
11
Abingdon
SCR
nwi
0
--
Cromer, Kaylyn
10
Christiansburg
DNS
nwi
3
--
Leggett, Stephanie
-
Alleghany
SCR
nwi
0
--
Coman, Emma
11
Lord Botetourt
DNS
nwi
2
--
Murrell, Aliyah
-
Lord Botetourt
SCR
nwi
0
--
Bousman, Kaitlyn
11
Franklin County
SCR
nwi
0
--
Morse, Amayah
10
Nelson County
SCR
nwi
0
Womens 200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Moreau, Alison
11
Jefferson Forest
27.01
nwi
2
10
2
Okoronkwo, Oge
10
Christiansburg
27.03
nwi
1
8
3
Jackson, Ann
11
Cave Spring
27.81
nwi
1
6
4
Jensen, Gertrud
9
Blacksburg
27.90
nwi
3
4
5
Sweeney, Destiny
11
Eastern Montgome
28.01
nwi
2
2
6
Ogle, Lauren
11
James River (Buc
28.01
nwi
1
1
7
Marshall, Lindsey
9
Patrick County
28.07
nwi
4
8
Triplett, Amber
12
Patrick County
28.16
nwi
3
9
Padgett, Madison
11
Christiansburg
28.21
nwi
3
10
Hubbard, Autumn
10
Patrick County
28.26
nwi
3
10
White, Taylor
12
Cave Spring
28.26
nwi
1
12
Boone, Grace
9
Pulaski County
28.28
nwi
2
13
Norman, Jaela
12
Christiansburg
28.30
nwi
1
13
Shulz, Susan
10
James River (Buc
28.30
nwi
3
15
Sheen, Catherine
10
Blacksburg
28.50
nwi
2
16
Brown, Meyazha
12
Northside
28.63
nwi
1
17
Saunders, Jada
9
Jefferson Forest
28.70
nwi
3
18
Pedigo, Riley
11
Cave Spring
28.74
nwi
2
19
Stone, Abby
9
Auburn
28.98
nwi
4
20
Dunkenberger, Logan
9
Glenvar
29.01
nwi
4
21
Scott, Beatrice
11
Blacksburg
29.05
nwi
5
22
Calloway, Paris
10
Gretna
29.06
nwi
5
23
Okoronkwo, Chichi
11
Christiansburg
29.12
nwi
5
23
Green, Quintessia
10
Floyd County
29.12
nwi
4
25
Wiley, Katelyn
9
James River (Buc
29.26
nwi
2
26
Kelley, Kendall
10
Blacksburg
29.46
nwi
4
27
Haskins, Jazmine
10
Northside
29.65
nwi
5
28
Manns, Shan'tea
9
Bassett
29.82
nwi
4
29
Palmer, Greysen
10
Lord Botetourt
29.89
nwi
6
30
Jones, Olivia
12
Franklin County
29.93
nwi
5
31
Cromer, Cassidy
10
Christiansburg
30.01
nwi
8
32
Wetzel, Grace
9
Cave Spring
30.24
nwi
7
33
Jones, Sophia
10
Franklin County
30.27
nwi
6
34
Creasey, Taylor
12
Staunton River
30.32
nwi
7
34
Johnson, Zipporah
11
Appomattox Count
30.32
nwi
6
36
Stone, Delaney
9
Nelson County
30.34
nwi
6
37
Crawford, Treshanda
10
Nelson County
30.36
nwi
5
38
Ashworth, Kara
9
Auburn
30.75
nwi
6
39
Stephens, Kaitlyn
10
Auburn
31.19
nwi
8
40
Hale, Tania
9
Floyd County
31.92
nwi
7
41
Tanner, Courtney
10
Floyd County
32.12
nwi
7
42
Gunn, Naudia
9
Bassett
33.49
nwi
7
43
Breedlove, Michelle
10
Bassett
34.17
nwi
6
44
Flood, Anasia
9
Bassett
34.26
nwi
8
--
Wright, Brooke
9
Glenvar
SCR
nwi
0
--
Murrell, Aliyah
-
Lord Botetourt
SCR
nwi
0
--
Solomon, Amanda
-
Timberlake Chris
SCR
nwi
0
--
Colbert, Britany
11
Timberlake Chris
SCR
nwi
0
--
Dong, Nora
-
Timberlake Chris
SCR
nwi
0
--
Boerth, Erica
11
Blacksburg
SCR
nwi
0
--
Smith, Carrie
10
Pulaski County
SCR
nwi
0
--
Pennix, Nydia
9
Appomattox Count
SCR
nwi
0
--
Trotter, Rosalina
11
Franklin County
SCR
nwi
0
--
Keaton, Aleah
12
Northside
SCR
nwi
0
--
Huffman, China
10
Salem
SCR
nwi
0
--
Wyatt, Lindsey
11
Abingdon
SCR
nwi
0
--
Morris, Claire
11
Blacksburg
SCR
nwi
0
--
York, Carly
-
Hidden Valley
SCR
nwi
0
--
Leftwich, Alyssa
9
Salem
SCR
nwi
0
--
White, Autumn
11
Jefferson Forest
SCR
nwi
0
--
Chambers, Latisha
12
Alleghany
SCR
nwi
0
--
Shartzer, Abby
9
Hidden Valley
SCR
nwi
0
--
Barksdale, Trinity
10
Gretna
SCR
nwi
0
--
Morse, Amayah
10
Nelson County
SCR
nwi
0
Womens 400 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hubbard, Autumn
10
Patrick County
1:02.01
1
10
2
Huffman, China
10
Salem
1:02.30
2
8
3
Marshall, Lindsey
9
Patrick County
1:02.32
1
6
4
Boone, Grace
9
Pulaski County
1:02.78
1
4
5
Musselman, Jessica
9
Auburn
1:03.27
1
2
6
Randolph, Danicia
10
Nelson County
1:03.96
2
1
7
Kelley, Kendall
10
Blacksburg
1:04.33
1
8
Wiley, Katelyn
9
James River (Buc
1:04.91
1
9
Carter, Armonte
10
Patrick County
1:04.97
2
10
Lester, Abi
12
Auburn
1:05.07
2
11
Fletchall, Morgan
9
William Byrd
1:05.46
4
12
Hsiao, Bethany
9
Blacksburg
1:06.78
3
13
Polk, Allison
11
Jefferson Forest
1:06.94
4
14
Sebestin, Kaelyn
10
Lord Botetourt
1:06.98
5
15
Okoronkwo, Chichi
11
Christiansburg
1:06.99
3
16
Hall, Emily
12
Lord Botetourt
1:07.49
2
17
Davis, Emerald
9
Appomattox Count
1:08.05
8
18
Maslen, Rachael
9
Staunton River
1:08.15
5
19
Wiley, Kerri
10
James River (Buc
1:08.40
5
20
Young, Amelia
11
Floyd County
1:08.51
4
21
Stone, Delaney
9
Nelson County
1:09.67
5
22
Barnhart, Vivienne
-
Cave Spring
1:09.99
6
23
Rumley, Cierra
9
Bassett
1:10.20
4
24
Donahue, Isabelle
11
Salem
1:10.23
6
25
Bond, Kayland
10
William Byrd
1:10.26
3
26
Jones, Sophia
10
Franklin County
1:10.35
6
27
McClung, Kaitlyn
10
James River (Buc
1:10.65
5
28
Ortega, Dominga
10
Glenvar
1:11.18
6
29
Melki, Renee
10
Christiansburg
1:11.74
7
30
Floyd, Jenny
11
Jefferson Forest
1:12.28
6
31
Sanchez, Denisa
9
Bassett
1:12.42
5
32
Clement, Caitlin
12
Gretna
1:12.82
4
33
Southern, Emily
10
Pulaski County
1:13.03
7
34
Beegle, Olivia
9
Floyd County
1:14.66
2
35
Keene, Jordan
9
Bassett
1:14.95
8
36
Jones, Olivia
12
Franklin County
1:15.39
3
37
Akers, Ashley
12
Eastern Montgome
1:16.48
7
38
Luviano, Roxy
9
Eastern Montgome
1:18.58
7
39
Witcher, Tamara
9
Staunton River
1:29.82
8
--
Awale, Meriya
11
Timberlake Chris
DNS
8
--
Bousman, Kaitlyn
11
Franklin County
SCR
0
--
Gheen, Savannah
10
William Byrd
DNS
3
--
Cairnes, Abby
9
Glenvar
DNS
6
--
Wyatt, Lindsey
11
Abingdon
SCR
0
--
Kelso, Taylor
12
Northside
SCR
0
--
Baldwin, Mary
10
Appomattox Count
SCR
0
--
Leftwich, Alyssa
9
Salem
DNS
4
--
Large, Kimberly
9
Abingdon
SCR
0
--
Webb, Dejahnea
9
Northside
SCR
0
--
Harris, Alyssa
12
Nelson County
SCR
0
--
Stevens, Katelyn
-
Lord Botetourt
SCR
0
--
Dale, Amoret
10
Pulaski County
SCR
0
--
Rorrer, Hannah
10
Christiansburg
SCR
0
--
Mason, Amber
12
Gretna
SCR
0
--
Stone, Shaquanna
-
Gretna
SCR
0
--
Jirsa, Hannah
-
Blacksburg
SCR
0
--
Holley, Kaitlyn
9
Abingdon
SCR
0
--
Brown, Meyazha
12
Northside
DNS
3
Womens 800 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gholston, Adiah
11
Blacksburg
2:18.46
1
10
2
Knight, Madelynn
11
Jefferson Forest
2:24.03
1
8
3
Hubbard, Emma
12
Patrick County
2:27.07
1
6
4
Scott, Beatrice
11
Blacksburg
2:29.61
1
4
5
Llaneras, Emily
12
Pulaski County
2:30.26
1
2
6
Elliott, Kaitlyn
11
Blacksburg
2:30.28
1
1
7
Moschella, Julia
9
Christiansburg
2:31.58
1
8
Harding, Ava
10
Hidden Valley
2:32.06
1
9
Poole, Bryce
10
Rural Retreat
2:32.27
1
10
Belshan, Abi
10
Floyd County
2:33.72
1
11
Hatcher, Lauren
11
Cave Spring
2:34.33
1
12
Jones, Tessa
9
James River (Buc
2:35.93
1
13
Singleton, Hailey
12
Hidden Valley
2:37.66
1
14
Dominy, Caitlin
9
Auburn
2:39.81
1
15
Huffard, Berklee
10
Rural Retreat
2:41.34
1
16
Sharp, Ali
12
Hidden Valley
2:42.00
1
17
Taylor, Arielle
10
Patrick County
2:45.04
1
18
Mcbride, Sara
11
Northside
2:46.70
1
19
Kawamura, Kamren
11
Staunton River
2:47.46
1
20
Burnette, Sydnee
11
Patrick County
2:48.38
1
21
Fletcher, Abby
9
Glenvar
2:49.05
2
22
Seibel, Claire
10
Lord Botetourt
2:52.24
2
23
Jones, Taylor
9
Franklin County
2:52.62
2
24
Ritchie, Star
9
Lord Botetourt
2:53.51
2
25
Cox, Mikayla
11
Pulaski County
2:54.75
2
26
Cox, Megan
9
Pulaski County
2:57.67
2
27
George, Victory
11
Bassett
2:59.51
2
28
Dalton, Kaleigh
9
Northside
3:03.31
2
29
Bay, Lilly
9
Cave Spring
3:08.87
2
30
Corbett, Jaylin
9
Cave Spring
3:18.81
2
31
Sisson, Mackenzie
9
Franklin County
3:32.96
2
32
Johnson, Breyana
11
Northside
3:33.63
2
--
Hegmann, Claire
11
Appomattox Count
SCR
0
--
Wade, Maddi
10
Christiansburg
SCR
0
--
Hubbard, Sarah
9
Jefferson Forest
SCR
0
--
Gumm, Rosie
10
Nelson County
SCR
0
--
Hunt, Taliah
-
Gretna
SCR
0
--
Hatch, Brittani
10
Franklin County
SCR
0
--
Rorrer, Hannah
10
Christiansburg
SCR
0
--
Hellerman, Chloe
9
Nelson County
SCR
0
--
Harris, Emily
11
Floyd County
SCR
0
--
Goyne, Jacklynne
10
Staunton River
SCR
0
--
Carter, Alexus
12
Gretna
SCR
0
--
Parker, Marlee
11
Alleghany
SCR
0
--
Albro, Sydney
9
Abingdon
SCR
0
--
Large, Kimberly
9
Abingdon
SCR
0
--
Pennix, Temia
-
Appomattox Count
SCR
0
--
Wells, Mary Beth
12
Glenvar
SCR
0
--
Morris, Brooke
11
Alleghany
SCR
0
--
Miller, Laurel
11
Auburn
SCR
0
--
Vinson, Amy
11
Staunton River
SCR
0
--
Solomon, Kara
10
Timberlake Chris
SCR
0
--
Holley, Kaitlyn
9
Abingdon
SCR
0
--
Hatcher, Heather
9
Cave Spring
DNS
2
Womens 1600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Guenette, Simonne
10
Blacksburg
5:11.11
1
10
2
Marin, Samantha
11
Blacksburg
5:13.94
1
8
3
Moran, Hannah
11
Salem
5:20.78
1
6
4
Hubbard, Emma
12
Patrick County
5:28.55
1
4
5
Harding, Ava
10
Hidden Valley
5:30.27
1
2
6
Combs, Annie Kay
11
Blacksburg
5:31.90
1
1
7
Nall, Betsy
9
Pulaski County
5:32.92
1
8
Sharp, Ali
12
Hidden Valley
5:39.82
1
9
Millirons, Rachel
9
Glenvar
5:45.07
1
10
Singleton, Hailey
12
Hidden Valley
5:49.35
1
11
Mcbride, Sara
11
Northside
5:50.52
1
12
Bond, Kayland
10
William Byrd
5:54.35
1
13
Gumm, Rosie
10
Nelson County
5:55.23
1
14
McCumsey, Kacie
11
Christiansburg
5:55.78
1
15
Stover, Alexis
9
Salem
5:56.36
1
16
Dominy, Caitlin
9
Auburn
6:01.06
1
17
Taylor, Arielle
10
Patrick County
6:01.17
2
18
Burnette, Sydnee
11
Patrick County
6:03.18
2
19
Amos, Catherine
9
James River (Buc
6:03.60
1
20
McGlamery, Anna
10
Christiansburg
6:05.42
1
21
White, Tori
9
Cave Spring
6:12.85
2
22
Baxley, Madison
9
Salem
6:18.46
2
23
McGrady, Miranda
10
Radford
6:18.92
2
24
Keely, Libby
11
Lord Botetourt
6:25.58
2
25
Jones, Taylor
9
Franklin County
6:28.11
2
26
Miller, Laurel
11
Auburn
6:28.14
2
27
Lawson, Madeleine
12
Cave Spring
6:28.89
2
28
Nichols, Gillian
10
Eastern Montgome
6:28.99
2
29
Hall, Grace
9
Auburn
6:29.73
2
30
Hatcher, Heather
9
Cave Spring
6:30.73
2
31
Parker, Marlee
11
Alleghany
6:36.18
1
32
Gentry, Michelle
12
Lord Botetourt
6:39.54
2
33
Denny, Kaitlyn
9
Bassett
6:45.24
2
34
Wade, Hailey
9
Auburn
7:06.78
2
35
Vazquez, Ashley
10
Bassett
7:45.34
2
36
Hughes, Lauren
11
Staunton River
7:53.20
2
37
Sisson, Mackenzie
9
Franklin County
8:17.51
2
--
Southall, Leigha
10
Jefferson Forest
SCR
0
--
Harris, Emily
11
Floyd County
SCR
0
--
Wells, Mary Beth
12
Glenvar
DNS
1
--
Costello, Acadia
11
Floyd County
SCR
0
--
Albro, Sydney
9
Abingdon
SCR
0
--
Carter, Savanna
10
Staunton River
SCR
0
--
Knight, Madelynn
11
Jefferson Forest
SCR
0
--
Solomon, Kara
10
Timberlake Chris
SCR
0
--
Hellerman, Chloe
9
Nelson County
SCR
0
--
Hatch, Brittani
10
Franklin County
SCR
0
--
Link, Sophia
9
Blacksburg
SCR
0
--
Brown, Krystal
10
Staunton River
SCR
0
Womens 3200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moran, Hannah
11
Salem
11:48.53
0
10
2
Shupe, Savannah
10
Jefferson Forest
11:53.24
0
8
3
Nall, Betsy
9
Pulaski County
11:54.34
0
6
4
Phillips, Chloe
10
Floyd County
12:03.57
0
4
5
Fletchall, Morgan
9
William Byrd
12:20.18
0
2
6
Millirons, Rachel
9
Glenvar
12:21.45
0
1
7
Stowe, Eliza
10
Blacksburg
12:24.93
0
8
Hatcher, Lauren
11
Cave Spring
12:25.11
0
9
Lattimer, Julia
9
Blacksburg
12:28.02
0
10
Yancey, Maddie
9
Christiansburg
12:28.23
0
11
McGlamery, Anna
10
Christiansburg
12:28.90
0
12
Fitch, Emily
9
Blacksburg
12:30.10
0
13
Caldwell, Haley
9
Lord Botetourt
13:28.24
0
14
Gutierrez, Jaeda
11
Auburn
13:39.27
0
15
Keely, Libby
11
Lord Botetourt
13:43.20
0
16
Hall, Grace
9
Auburn
13:44.50
0
17
Hallinan, Makenna
9
Auburn
13:45.23
0
18
Nichols, Gillian
10
Eastern Montgome
13:48.82
0
19
Gentry, Michelle
12
Lord Botetourt
13:55.41
0
20
Goodson, Olivia
12
Floyd County
13:56.07
0
21
Dayton, Allyson
11
William Byrd
15:07.23
0
22
Hughes, Lauren
11
Staunton River
15:37.44
0
--
Jarrels, Riley
9
Pulaski County
DNS
0
--
McCumsey, Kacie
11
Christiansburg
DNS
0
--
Trotter, Lindsey
12
Virginia
DNS
0
Womens 100m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Miller, Ashley
12
Staunton River
16.54
nwi
1
10
2
Wright, Maddie
9
Auburn
16.89
nwi
1
8
3
Hubbard, Tiana
12
Appomattox Count
16.92
nwi
1
6
4
Johnson, Zipporah
11
Appomattox Count
17.63
nwi
1
4
5
Hall, Amber
11
Christiansburg
17.80
nwi
1
2
6
Atkins, Rachel
12
Glenvar
17.81
nwi
1
1
7
Petry, Reyna
9
Lord Botetourt
18.29
nwi
2
8
Hudson, Mya
10
Appomattox Count
18.62
nwi
1
9
Mullins, Chayla
10
Eastern Montgome
18.66
nwi
1
10
Mayo, Dasia
9
Cave Spring
18.71
nwi
2
11
Epperly, Kylee
9
Staunton River
18.75
nwi
2
12
Alleyne, Taranye'
9
Hidden Valley
19.03
nwi
4
13
Whorley, Victoria
10
Staunton River
19.18
nwi
2
14
Lee, Patricia
11
Alleghany
19.40
nwi
3
15
Beasley, Isabelle
9
Patrick County
19.43
nwi
3
16
Cordova, Agustina
9
Blacksburg
19.47
nwi
2
17
Athuman, Addila
11
Salem
19.55
nwi
2
18
Vest Turner, Adrieanna
10
Nelson County
19.72
nwi
2
19
Orange, Angie
10
Salem
19.86
nwi
2
20
Wright, Brooke
9
Glenvar
20.12
nwi
3
21
Abbott, Alex
10
Salem
20.29
nwi
3
22
Hertzberg, Elizabe
-
Cave Spring
20.36
nwi
5
23
Crowder, Falyn
-
Alleghany
20.40
nwi
3
24
Cole, Hannah
11
Gretna
20.61
nwi
3
25
Lambert, Jenna
9
Franklin County
20.98
nwi
3
26
Cooper, Malinda
-
Christiansburg
21.29
nwi
4
27
Fox, Katyln
10
Pulaski County
21.39
nwi
4
28
Allinson, Jasmine
10
William Byrd
21.57
nwi
3
29
Epperson, Olivia
10
Timberlake Chris
22.13
nwi
4
30
Smith, Olivia
11
Hidden Valley
22.18
nwi
4
31
Gulliams, Taylor
-
William Byrd
22.30
nwi
5
32
Penven, Savannah
12
Christiansburg
22.50
nwi
4
33
Bopp, Hannah
9
Pulaski County
22.74
nwi
5
34
Mccloud, Essence
9
Pulaski County
23.04
nwi
5
35
Manns, Olivia
9
Bassett
23.70
nwi
5
36
McKeown, Jenna
9
Cave Spring
23.79
nwi
4
37
Solomon, Amanda
-
Timberlake Chris
24.92
nwi
5
--
Roberson, Hannah
9
Patrick County
SCR
nwi
0
--
Lovern, Madison
9
Eastern Montgome
SCR
nwi
0
--
Bryant, Olivia
9
Alleghany
SCR
nwi
0
--
Palmer, Mikayla
-
Lord Botetourt
SCR
nwi
0
--
Boone, Taylor
-
Gretna
DNF
nwi
4
--
Nagel, Jessica
9
Auburn
SCR
nwi
0
--
Ehrich, Juvissa
10
Hidden Valley
SCR
nwi
0
--
Delp, Reagan
10
Cave Spring
SCR
nwi
0
Womens 300m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ogle, Lauren
11
James River (Buc
47.59
1
10
2
White, Autumn
11
Jefferson Forest
49.44
2
8
3
Wright, Maddie
9
Auburn
50.73
1
6
4
Hubbard, Tiana
12
Appomattox Count
52.03
2
4
5
Musselman, Jessica
9
Auburn
52.04
3
2
6
Mayo, Dasia
9
Cave Spring
52.06
1
1
7
Moorman, Tereka
10
Glenvar
52.57
1
8
Beasley, Isabelle
9
Patrick County
52.64
2
9
Mullins, Chayla
10
Eastern Montgome
52.68
1
10
Cordova, Agustina
9
Blacksburg
53.47
2
11
Miller, Ashley
12
Staunton River
53.77
1
12
Ehrich, Juvissa
10
Hidden Valley
54.47
5
13
Lee, Patricia
11
Alleghany
54.53
2
14
Haag, Ashleigh
10
Jefferson Forest
54.73
4
15
Price, ShaCoya
10
Salem
54.90
3
16
Cromer, Kaylyn
10
Christiansburg
55.10
2
17
Hertzberg, Elizabe
-
Cave Spring
56.00
3
18
Vest Turner, Adrieanna
10
Nelson County
56.28
3
19
Hall, Amber
11
Christiansburg
56.70
3
20
Lambert, Jenna
9
Franklin County
57.15
4
21
Fox, Katyln
10
Pulaski County
57.94
4
22
Sanchez, Denisa
9
Bassett
58.98
5
23
Bopp, Hannah
9
Pulaski County
59.59
6
24
Kabath, Elizabeth
9
Cave Spring
59.67
5
25
Cooper, Malinda
-
Christiansburg
59.73
4
26
Allinson, Jasmine
10
William Byrd
1:00.23
5
27
Cole, Hannah
11
Gretna
1:00.44
4
28
Gulliams, Taylor
-
William Byrd
1:00.59
6
29
Delaney, Rachel
11
Hidden Valley
1:01.19
5
30
Epperly, Kylee
9
Staunton River
1:01.36
4
31
Manns, Olivia
9
Bassett
1:12.20
6
--
Whorley, Victoria
10
Staunton River
SCR
0
--
Bryant, Olivia
9
Alleghany
SCR
0
--
Petry, Reyna
9
Lord Botetourt
DNS
3
--
Delp, Reagan
10
Cave Spring
SCR
0
--
Crowder, Falyn
-
Alleghany
DNS
5
--
Pyle, Ericka
9
Jefferson Forest
SCR
0
--
Roberson, Hannah
9
Patrick County
SCR
0
--
Smith, Olivia
11
Hidden Valley
SCR
0
--
Lovern, Madison
9
Eastern Montgome
SCR
0
--
Hudson, Mya
10
Appomattox Count
SCR
0
--
Mallette, Brittany
12
Glenvar
SCR
0
--
Boone, Taylor
-
Gretna
SCR
0
--
Nagel, Jessica
9
Auburn
SCR
0
Womens 4x100 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Christiansburg
50.73
1
10
2
Relay Team
Cave Spring
51.24
1
8
3
Relay Team
Northside
52.45
1
6
4
Relay Team
Patrick County
52.93
1
4
5
Relay Team
Appomattox Count
53.01
1
2
6
Relay Team
Staunton River
53.34
2
1
7
Relay Team
Nelson County
54.00
1
8
Relay Team
Gretna
54.56
2
9
Relay Team
Blacksburg
54.65
2
10
Relay Team
Glenvar
55.25
2
11
Relay Team
Auburn
55.32
2
12
Relay Team
James River (Buc
55.53
2
13
Relay Team
Hidden Valley
57.36
3
14
Relay Team
Timberlake Chris
59.89
3
--
Relay Team
Lord Botetourt
SCR
0
--
Relay Team
Pulaski County
SCR
0
--
Relay Team
Bassett
DQ
3
--
Relay Team
Alleghany
SCR
0
Womens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
James River (Buc
4:28.95
1
10
2
Relay Team
Floyd County
4:34.58
2
8
3
Relay Team
Auburn
4:35.41
1
6
4
Relay Team
Cave Spring
4:41.93
1
4
5
Relay Team
Staunton River
4:42.36
1
2
6
Relay Team
Lord Botetourt
4:43.99
1
1
7
Relay Team
Appomattox Count
4:45.52
2
8
Relay Team
Gretna
5:14.72
2
--
Relay Team
Nelson County
SCR
0
--
Relay Team
Jefferson Forest
SCR
0
--
Relay Team
Pulaski County
SCR
0
--
Relay Team
Christiansburg
SCR
0
--
Relay Team
Glenvar
SCR
0
--
Relay Team
Blacksburg
SCR
0
Womens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Blacksburg
10:56.95
0
10
2
Relay Team
Virginia
11:01.84
0
8
3
Relay Team
Christiansburg
11:19.26
0
6
4
Relay Team
Lord Botetourt
11:21.96
0
4
5
Relay Team
Staunton River
11:34.13
0
2
6
Relay Team
Cave Spring
12:07.82
0
1
7
Relay Team
Appomattox Count
12:32.31
0
--
Relay Team
Bassett
DNS
0
--
Relay Team
Pulaski County
DNS
0
--
Relay Team
Gretna
DNS
0
Womens DMR 1200-400-800-1600m Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Blacksburg
14:15.82
0
10
2
Relay Team
Bassett
18:38.76
0
8
Womens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Charlier, Lili
10
Abingdon
36-08.50
(508.00m)
0
10
2
Boyd, Michayla
9
Auburn
34-00.00
(508.00m)
0
8
3
Davis, Midajah
9
Hidden Valley
33-03.00
(508.00m)
0
6
4
Grayson, Lydia
11
Northside
32-10.00
(508.00m)
0
4
5
Sutherland, Jade
11
Floyd County
32-09.00
(508.00m)
0
2
6
Krantz, Tara
10
James River (Buc
32-09.00
(508.00m)
0
1
7
Morris, Michelle
10
Abingdon
32-06.00
(508.00m)
0
8
Barbour, Destiny
12
Gretna
31-01.00
(508.00m)
0
9
Bussey, Lydia
12
Abingdon
30-08.00
(508.00m)
0
10
Curtis, Reiley
-
Cave Spring
30-00.00
(508.00m)
0
11
Hurt, Shavonda
10
Appomattox Count
29-11.00
(508.00m)
0
12
Brown, Mary
10
Radford
29-06.00
(508.00m)
0
12
Linkous, Lauren
9
Christiansburg
29-06.00
(508.00m)
0
14
Carico, Meagan
10
Patrick County
29-05.50
(508.00m)
0
15
Edwards, Mehkeiyah
10
Franklin County
29-05.00
(508.00m)
0
16
Hairston, Savannah
10
Bassett
29-03.00
(508.00m)
0
17
Robinson, Sydney
10
Lord Botetourt
29-02.75
(508.00m)
0
18
Marunca, Selma
9
Salem
28-11.50
(508.00m)
0
19
Taylor, Trinity
10
Bassett
28-04.75
(508.00m)
0
20
Shelton, Laurel
10
Northside
28-04.25
(508.00m)
0
21
Fox, Allison
11
Alleghany
28-01.75
(508.00m)
0
22
Hernandez, Molly
9
Patrick County
28-00.50
(508.00m)
0
23
Camper, Skyler
-
James River (Buc
27-11.00
(508.00m)
0
24
Glass, Vernecia
11
Gretna
27-04.50
(508.00m)
0
25
Krone, Tori
12
Jefferson Forest
27-00.50
(508.00m)
0
26
Lohrmann, Brianna
-
Northside
26-09.00
(508.00m)
0
27
Cairnes, Abby
9
Glenvar
26-07.00
(508.00m)
0
28
Scott, Jaiden
10
Staunton River
26-03.00
(508.00m)
0
29
Womack, Autumn
12
Gretna
26-02.75
(508.00m)
0
30
Graybill, Megan
10
Staunton River
25-05.50
(508.00m)
0
31
Counts, Helen
12
Pulaski County
24-11.75
(508.00m)
0
32
Lewis, Kurelia
9
Appomattox Count
24-10.25
(508.00m)
0
33
Bousman, Kaitlyn
11
Franklin County
24-08.75
(508.00m)
0
34
Barnhart, Vivienne
-
Cave Spring
24-06.00
(508.00m)
0
35
Stovall, Rashanda
10
William Byrd
24-05.75
(508.00m)
0
36
Dillon, Abby
9
Staunton River
24-03.50
(508.00m)
0
37
Parmelee, Brianna
11
Franklin County
23-11.75
(508.00m)
0
38
Perez, Maria
12
Bassett
23-10.00
(508.00m)
0
39
Coluni, Bri
9
Blacksburg
23-08.00
(508.00m)
0
40
Manns, Shan'tea
9
Bassett
22-09.00
(508.00m)
0
41
Fortney, Chloe
10
Timberlake Chris
22-08.00
(508.00m)
0
42
Willis, Savanna
10
Pulaski County
21-10.00
(508.00m)
0
43
Kerr, Aslan
10
Glenvar
21-09.50
(508.00m)
0
44
Bobbit, Maiyah
12
Salem
21-00.00
(508.00m)
0
45
Williams, Rashanda
-
Alleghany
20-11.25
(508.00m)
0
46
Bowman, Amanda
9
Cave Spring
20-04.00
(508.00m)
0
47
Zhu, Eliza
-
Timberlake Chris
18-09.00
(508.00m)
0
48
Rufino, Donna
8
Roanoke Catholic
18-03.00
(508.00m)
0
49
Guillot, Mackenzie
9
Blacksburg
16-04.00
(508.00m)
0
50
Dong, Nora
-
Timberlake Chris
15-08.50
(508.00m)
0
51
York, Carly
-
Hidden Valley
14-10.75
(508.00m)
0
--
Alam, Amber
-
Lord Botetourt
DNS
(--)
0
--
Leggett, Stephanie
-
Alleghany
DNS
(--)
0
--
Hubbard, Autumn
10
Patrick County
DNS
(--)
0
--
Foretich, Hannah
11
Radford
DNS
(--)
0
--
Sudweeks, Brooke
-
Blacksburg
DNS
(--)
0
--
Witcher, Danielle
10
William Byrd
DNS
(--)
0
--
Isenhour, Cassidy
11
Jefferson Forest
DNS
(--)
0
--
Jackson, Desmond
11
Appomattox Count
DNS
(--)
0
--
Shulz, Susan
10
James River (Buc
DNS
(--)
0
--
Brown, Megan
9
Nelson County
DNS
(--)
0
--
Earnest, Leah
11
Auburn
DNS
(--)
0
--
Toms, Mia
11
Nelson County
DNS
(--)
0
Womens Discus Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carico, Meagan
10
Patrick County
122-06
(508.00m)
0
10
2
Bussey, Lydia
12
Abingdon
118-03
(508.00m)
0
8
3
Sutherland, Jade
11
Floyd County
109-00
(508.00m)
0
6
4
Brown, Mary
10
Radford
104-09
(508.00m)
0
4
5
Fox, Allison
11
Alleghany
99-06
(508.00m)
0
2
6
Charlier, Lili
10
Abingdon
99-02
(508.00m)
0
1
7
Scott, Jaiden
10
Staunton River
96-10
(508.00m)
0
8
Hernandez, Molly
9
Patrick County
93-04
(508.00m)
0
9
Shelton, Laurel
10
Northside
90-05
(508.00m)
0
10
Morris, Michelle
10
Abingdon
88-09
(508.00m)
0
11
Scruggs, Anna
11
Patrick County
86-00
(508.00m)
0
12
Krone, Tori
12
Jefferson Forest
83-06
(508.00m)
0
13
Linkous, Lauren
9
Christiansburg
81-09
(508.00m)
0
14
Taylor, Trinity
10
Bassett
80-00
(508.00m)
0
15
Sale, Madelyn
10
Auburn
79-05
(508.00m)
0
16
Glass, Vernecia
11
Gretna
78-10
(508.00m)
0
17
Lee, Patricia
11
Alleghany
78-06
(508.00m)
0
18
Zigafoose, Brianna
10
James River (Buc
78-01
(508.00m)
0
19
Womack, Autumn
12
Gretna
77-09
(508.00m)
0
20
Robinson, Sydney
10
Lord Botetourt
74-04
(508.00m)
0
21
Flood, Miachela
10
Staunton River
74-00
(508.00m)
0
22
Parmelee, Brianna
11
Franklin County
71-07
(508.00m)
0
22
Dillon, Abby
9
Staunton River
71-07
(508.00m)
0
24
McCadden, Alexandra
9
Salem
68-10
(508.00m)
0
25
Grayson, Lydia
11
Northside
68-05
(508.00m)
0
26
Barnhart, Vivienne
-
Cave Spring
68-03
(508.00m)
0
27
Stovall, Rashanda
10
William Byrd
68-02
(508.00m)
0
28
Shulz, Susan
10
James River (Buc
66-06
(508.00m)
0
29
Dixon, Geneva
12
Gretna
65-07
(508.00m)
0
30
Bailey, Kyra
10
Bassett
65-02
(508.00m)
0
31
Davis, Midajah
9
Hidden Valley
63-11
(508.00m)
0
32
Kerr, Aslan
10
Glenvar
60-04
(508.00m)
0
33
Marunca, Selma
9
Salem
59-02
(508.00m)
0
34
Lohrmann, Brianna
-
Northside
58-06
(508.00m)
0
35
Counts, Helen
12
Pulaski County
58-00
(508.00m)
0
36
Willis, Savanna
10
Pulaski County
51-06
(508.00m)
0
37
Coluni, Bri
9
Blacksburg
51-02
(508.00m)
0
38
Edwards, Mehkeiyah
10
Franklin County
50-08
(508.00m)
0
39
Bowman, Amanda
9
Cave Spring
48-07
(508.00m)
0
40
Lewis, Kurelia
9
Appomattox Count
48-05
(508.00m)
0
41
Guillot, Mackenzie
9
Blacksburg
45-03
(508.00m)
0
42
Prunty, Alaysha
10
Bassett
42-03
(508.00m)
0
43
York, Carly
-
Hidden Valley
39-08
(508.00m)
0
44
Delaney, Rachel
11
Hidden Valley
38-10
(508.00m)
0
--
Earnest, Leah
11
Auburn
DNS
(--)
0
--
Brown, Megan
9
Nelson County
DNS
(--)
0
--
Campbell, Zakiyah
11
Franklin County
DNS
(--)
0
--
Isenhour, Cassidy
11
Jefferson Forest
DNS
(--)
0
--
Sudweeks, Brooke
-
Blacksburg
DNS
(--)
0
--
Leggett, Stephanie
-
Alleghany
DNS
(--)
0
--
Alam, Amber
-
Lord Botetourt
DNS
(--)
0
--
Foretich, Hannah
11
Radford
DNS
(--)
0
--
Dyer, Kristen
10
James River (Buc
ND
(--)
0
--
Hurt, Shavonda
10
Appomattox Count
DNS
(--)
0
--
Witcher, Danielle
10
William Byrd
DNS
(--)
0
--
Curtis, Reiley
-
Cave Spring
ND
(--)
0
--
Hairston, Savannah
10
Bassett
ND
(--)
0
--
Toms, Mia
11
Nelson County
DNS
(--)
0
Womens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sweeney, Destiny
11
Eastern Montgome
5-04.00
(508.00m)
0
10
2
Burke, Melody
12
Appomattox Count
5-00.00
(508.00m)
0
8
3
Pouliot, Nicole
11
Nelson County
5-00.00
(508.00m)
0
6
4
Moorman, Tereka
10
Glenvar
5-00.00
(508.00m)
0
4
5
Mayo, Dasia
9
Cave Spring
4-10.00
(508.00m)
0
2
6
Alleyne, Taranye'
9
Hidden Valley
4-10.00
(508.00m)
0
0.5
6
Whorley, Victoria
10
Staunton River
4-10.00
(508.00m)
0
0.5
8
Moreau, Alison
11
Jefferson Forest
4-10.00
(508.00m)
0
8
Lee, Patricia
11
Alleghany
4-10.00
(508.00m)
0
10
Randolph, Danicia
10
Nelson County
4-08.00
(508.00m)
0
11
Padgett, Madison
11
Christiansburg
4-08.00
(508.00m)
0
12
Kline, Erin
9
Lord Botetourt
4-06.00
(508.00m)
0
12
Delp, Reagan
10
Cave Spring
4-06.00
(508.00m)
0
12
Shulz, Susan
10
James River (Buc
4-06.00
(508.00m)
0
12
Hertzberg, Elizabe
-
Cave Spring
4-06.00
(508.00m)
0
12
Cromer, Kaylyn
10
Christiansburg
4-06.00
(508.00m)
0
17
Steppe, Shankia
12
Appomattox Count
4-06.00
(508.00m)
0
18
Musselman, Jessica
9
Auburn
4-06.00
(508.00m)
0
18
Fortney, Chloe
10
Timberlake Chris
4-06.00
(508.00m)
0
--
Tibbs, Samantha
11
Nelson County
NH
(--)
0
--
Mccloud, Essence
9
Pulaski County
NH
(--)
0
--
Smith, Makayla
12
Cave Spring
NH
(--)
0
--
Calloway, Paris
10
Gretna
NH
(--)
0
--
Wade, Maddi
10
Christiansburg
DNS
(--)
0
--
Kabath, Elizabeth
9
Cave Spring
NH
(--)
0
--
Bopp, Hannah
9
Pulaski County
DNS
(--)
0
--
Kender, Anna
9
Blacksburg
DNS
(--)
0
--
Bower, Ally
12
Christiansburg
DNS
(--)
0
--
Dillard, Tiasia
10
Bassett
NH
(--)
0
--
McClain, Analissia
10
Gretna
NH
(--)
0
--
Saunders, Jada
9
Jefferson Forest
NH
(--)
0
Womens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Coleman, Sarah
11
Amherst County
11-06.00
(508.00m)
0
10
2
Polk, Allison
11
Jefferson Forest
9-00.00
(508.00m)
0
8
3
Lowe, Alexis
10
Amherst County
8-06.00
(508.00m)
0
5
3
Arrington, Gracie
9
Franklin County
8-06.00
(508.00m)
0
5
5
Boerth, Erica
11
Blacksburg
8-06.00
(508.00m)
0
2
6
Kender, Anna
9
Blacksburg
8-00.00
(508.00m)
0
0.5
6
Peterson, Megan
10
Jefferson Forest
8-00.00
(508.00m)
0
0.5
8
Walsh, Julie
9
Blacksburg
8-00.00
(508.00m)
0
9
Whorley, Victoria
10
Staunton River
8-00.00
(508.00m)
0
10
Jones, Olivia
12
Franklin County
7-06.00
(508.00m)
0
11
Miller, Ashley
12
Staunton River
7-06.00
(508.00m)
0
12
Cooper, Madelyn
10
Nelson County
7-06.00
(508.00m)
0
13
Wright, Maddie
9
Auburn
7-00.00
(508.00m)
0
14
Crawford, Treshanda
10
Nelson County
6-06.00
(508.00m)
0
15
Wetzel, Grace
9
Cave Spring
6-06.00
(508.00m)
0
16
Stewart, Sarah
9
Cave Spring
6-00.00
(508.00m)
0
17
Baier, Mary Grace
10
Cave Spring
5-06.00
(508.00m)
0
17
Stephens, Kaitlyn
10
Auburn
5-06.00
(508.00m)
0
17
Givens, Ashley
9
Auburn
5-06.00
(508.00m)
0
20
Allinson, Jasmine
10
William Byrd
5-06.00
(508.00m)
0
--
Richmond, Bree
12
Christiansburg
DNS
(--)
0
--
Morse, Amayah
10
Nelson County
DNS
(--)
0
Womens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Burke, Melody
12
Appomattox Count
18-03.75
(508.00m)
nwi
0
10
2
Sweeney, Destiny
11
Eastern Montgome
16-06.25
(508.00m)
nwi
0
8
3
Whorley, Victoria
10
Staunton River
16-03.00
(508.00m)
nwi
0
6
4
Jackson, Ann
11
Cave Spring
16-02.75
(508.00m)
nwi
0
4
5
Norman, Jaela
12
Christiansburg
16-01.75
(508.00m)
nwi
0
2
6
Cromer, Kaylyn
10
Christiansburg
16-01.00
(508.00m)
nwi
0
1
7
Bower, Ally
12
Christiansburg
16-00.50
(508.00m)
nwi
0
8
Tibbs, Samantha
11
Nelson County
15-08.00
(508.00m)
nwi
0
9
West, Alexis
10
William Byrd
15-06.50
(508.00m)
nwi
0
9
Coman, Emma
11
Lord Botetourt
15-06.50
(508.00m)
nwi
0
11
Jensen, Gertrud
9
Blacksburg
15-05.50
(508.00m)
nwi
0
12
Pennix, Nydia
9
Appomattox Count
15-00.00
(508.00m)
nwi
0
13
Ogle, Lauren
11
James River (Buc
14-10.00
(508.00m)
nwi
0
14
Musselman, Jessica
9
Auburn
14-08.50
(508.00m)
nwi
0
15
Price, ShaCoya
10
Salem
14-08.00
(508.00m)
nwi
0
15
Lee, Patricia
11
Alleghany
14-08.00
(508.00m)
nwi
0
17
Wetzel, Grace
9
Cave Spring
14-07.00
(508.00m)
nwi
0
18
Vest Turner, Adrieanna
10
Nelson County
14-05.75
(508.00m)
nwi
0
19
Hertzberg, Elizabe
-
Cave Spring
14-05.25
(508.00m)
nwi
0
20
Davis, Emerald
9
Appomattox Count
14-05.00
(508.00m)
nwi
0
21
Miller, Ashley
12
Staunton River
14-04.50
(508.00m)
nwi
0
22
Moorman, Tereka
10
Glenvar
14-04.00
(508.00m)
nwi
0
23
Boerth, Erica
11
Blacksburg
14-00.00
(508.00m)
nwi
0
24
Miles, Taleigha
9
Christiansburg
13-10.50
(508.00m)
nwi
0
25
Price, Sarah
11
Jefferson Forest
13-10.00
(508.00m)
nwi
0
26
Young, Amelia
11
Floyd County
13-07.50
(508.00m)
nwi
0
27
Wiley, Katelyn
9
James River (Buc
13-07.25
(508.00m)
nwi
0
28
Jones, Sophia
10
Franklin County
13-03.50
(508.00m)
nwi
0
29
Gheen, Savannah
10
William Byrd
13-03.25
(508.00m)
nwi
0
30
Rumley, Cierra
9
Bassett
13-00.50
(508.00m)
nwi
0
30
Patterson, India
10
Gretna
13-00.50
(508.00m)
nwi
0
32
Smith, Makayla
12
Cave Spring
12-11.00
(508.00m)
nwi
0
33
Fortney, Chloe
10
Timberlake Chris
12-10.00
(508.00m)
nwi
0
34
Barksdale, Trinity
10
Gretna
12-09.50
(508.00m)
nwi
0
35
Jones, Olivia
12
Franklin County
12-08.50
(508.00m)
nwi
0
35
Beegle, Olivia
9
Floyd County
12-08.50
(508.00m)
nwi
0
37
Sligh, Whitney
10
Bassett
11-08.00
(508.00m)
nwi
0
38
Petry, Reyna
9
Lord Botetourt
11-07.75
(508.00m)
nwi
0
38
Negron, Morgan
11
Floyd County
11-07.75
(508.00m)
nwi
0
40
Epperson, Olivia
10
Timberlake Chris
11-02.50
(508.00m)
nwi
0
41
Flood, Anasia
9
Bassett
8-09.00
(508.00m)
nwi
0
--
Anthony, Christina
-
Timberlake Chris
DNS
(--)
nwi
0
--
Colbert, Britany
11
Timberlake Chris
DNS
(--)
nwi
0
--
Bopp, Hannah
9
Pulaski County
DNS
(--)
nwi
0
--
Murrell, Aliyah
-
Lord Botetourt
DNS
(--)
nwi
0
--
Keaton, Aleah
12
Northside
DNS
(--)
nwi
0
--
Harris, Alyssa
12
Nelson County
DNS
(--)
nwi
0
--
Wright, Maddie
9
Auburn
DNS
(--)
nwi
0
--
Creasey, Taylor
12
Staunton River
DNS
(--)
nwi
0
--
Calloway, Paris
10
Gretna
ND
(--)
nwi
0
--
Brooks, Emily
10
William Byrd
DNS
(--)
nwi
0
--
Moschella, Julia
9
Christiansburg
ND
(--)
nwi
0
--
Wyatt, Lindsey
11
Abingdon
DNS
(--)
nwi
0
--
Dunkenberger, Logan
9
Glenvar
DNS
(--)
nwi
0
--
Couch, Nakeyah
11
Northside
DNS
(--)
nwi
0
Womens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Burke, Melody
12
Appomattox Count
35-04.50
(508.00m)
nwi
0
10
2
Price, ShaCoya
10
Salem
33-06.50
(508.00m)
nwi
0
8
3
Barksdale, Trinity
10
Gretna
32-10.00
(508.00m)
nwi
0
6
4
Pennix, Nydia
9
Appomattox Count
32-10.00
(508.00m)
nwi
0
4
5
Jackson, Ann
11
Cave Spring
32-09.75
(508.00m)
nwi
0
2
6
Garvey, Grace
10
Nelson County
32-06.50
(508.00m)
nwi
0
1
7
Kelley, Kendall
10
Blacksburg
31-09.00
(508.00m)
nwi
0
7
White, Autumn
11
Jefferson Forest
31-09.00
(508.00m)
nwi
0
9
Hertzberg, Elizabe
-
Cave Spring
31-01.00
(508.00m)
nwi
0
10
Ogle, Lauren
11
James River (Buc
30-11.50
(508.00m)
nwi
0
11
Vest Turner, Adrieanna
10
Nelson County
30-10.75
(508.00m)
nwi
0
12
Smith, Makayla
12
Cave Spring
30-05.00
(508.00m)
nwi
0
13
Miller, Ashley
12
Staunton River
30-03.75
(508.00m)
nwi
0
14
Musselman, Jessica
9
Auburn
30-00.00
(508.00m)
nwi
0
15
Davis, Emerald
9
Appomattox Count
29-10.25
(508.00m)
nwi
0
16
Young, Amelia
11
Floyd County
29-07.75
(508.00m)
nwi
0
17
Wetzel, Grace
9
Cave Spring
28-11.75
(508.00m)
nwi
0
18
Cairnes, Abby
9
Glenvar
28-06.25
(508.00m)
nwi
0
19
Beegle, Olivia
9
Floyd County
28-05.00
(508.00m)
nwi
0
20
Mccloud, Essence
9
Pulaski County
27-11.25
(508.00m)
nwi
0
21
Saunders, Jada
9
Jefferson Forest
27-04.75
(508.00m)
nwi
0
22
Creasey, Taylor
12
Staunton River
27-02.00
(508.00m)
nwi
0
23
Lee, Patricia
11
Alleghany
26-07.75
(508.00m)
nwi
0
24
Clement, Caitlin
12
Gretna
25-04.00
(508.00m)
nwi
0
25
Cowan, Savannah
12
Staunton River
25-02.00
(508.00m)
nwi
0
--
Boone, Taylor
-
Gretna
DNS
(--)
nwi
0
--
Boerth, Erica
11
Blacksburg
DNS
(--)
nwi
0
--
Couch, Nakeyah
11
Northside
DNS
(--)
nwi
0
--
Anthony, Christina
-
Timberlake Chris
DNS
(--)
nwi
0
--
Moschella, Julia
9
Christiansburg
DNS
(--)
nwi
0
--
Bopp, Hannah
9
Pulaski County
DNS
(--)
nwi
0
--
Wyatt, Lindsey
11
Abingdon
DNS
(--)
nwi
0
--
Whorley, Victoria
10
Staunton River
DNS
(--)
nwi
0
--
Padgett, Madison
11
Christiansburg
DNS
(--)
nwi
0
--
Wiley, Katelyn
9
James River (Buc
DNS
(--)
nwi
0
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Varsity - Men
1
Blacksburg
(74)
2
Cave Spring
(59)
3
Christiansburg
(54)
4
Appomattox County
(48)
5
George Washington
(34)
6
Bassett
(33)
6
James River (Buchanan)
(33)
8
Abingdon
(30)
8
Staunton River
(30)
10
Glenvar
(24)
11
Pulaski County
(20)
12
Auburn
(18)
13
Patrick County
(14)
14
Magna Vista
(12)
15
Alleghany
(11)
15
Floyd County
(11)
17
Jefferson Forest
(8)
17
Lebanon
(8)
17
Radford
(8)
17
William Byrd
(8)
21
Northside
(6)
22
Eastern Montgomery
(5)
23
Nelson County
(4)
24
Lord Botetourt
(1)
24
Rural Retreat
(1)
24
Salem
(1)
Varsity - Women
1
Blacksburg
(60.5)
2
Appomattox County
(48)
3
Jefferson Forest
(42.5)
4
Patrick County
(40)
5
Salem
(38)
6
Christiansburg
(37)
7
Auburn
(32)
7
Cave Spring
(32)
9
James River (Buchanan)
(24)
10
Staunton River
(21.5)
11
Eastern Montgomery
(21)
12
Floyd County
(20)
12
Northside
(20)
14
Abingdon
(19)
15
Amherst County
(15)
16
Pulaski County
(12)
17
Hidden Valley
(8.5)
18
Bassett
(8)
18
Nelson County
(8)
18
Virginia
(8)
21
Glenvar
(6)
21
Gretna
(6)
23
Franklin County
(5)
23
Lord Botetourt
(5)
25
Radford
(4)
26
Alleghany
(2)
26
William Byrd
(2)
Hashtags
#knights-track-classic
0 shares:
Knights Track Classic
,
DyeStat.com
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Knights Track Classic
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2016
1
1
2015
1
1
2014
1
1
2013
1
1
2012
1
1
2011
1
1
2010
1
1
Show 4 more
Hashtags
#knights-track-classic
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!